طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

مقابله با سیل در شهر

5

مقابله با سیل در شهر

اکنون که باران های بهاری اندکی کاهش یافته، فرصتی است تا به فکر فصل باران در اواخر تابستان وپاییز باشیم بنابر این باید مدیران پیش از هر چیز ،به فکر فراهم کردن وسایل مقابله با سیل های احتمالی  باشند،که اگر بازهم بارش‎ها بقدری زیاد بود که ،موجب طغیان رودخانه ها شد، از قبل وسایل مقابله با این اتفاق را در اختیار داشته باشیم.تا بار دیگر جمله معروف “غافلگیر شدیم” را نگوییم و نشنویم.

[wp-rss-aggregator]

با اندکی تحقیق دیدیم که،باز هم متخصصان ونوآوران به جای ما به این موضوع ها فکر کرده‎ و برای مقابله با سیل در شهر با استفاده از پارچه های پلیمری ضد آب، سیل بند هایی بسیار جالب ساخته‎اند، که بعضی از آن ها برای قرار گرفتن در کنار رودها وحاشیه آبگیرها طراحی شده‎اند.

بعضی  از این وسایل هم ،برای مقابله با سیلاب های بزرگ و مخرب مناسب هستند.این کیسه های پلیمری را می‎توان در برابر رودخانه ها وسیلاب قرارداد تا از هجوم روان آب ها به داخل مزارع وشهر ها جلوگیری کنند.در پرکردن سریع کیسه‎های ماسه‎ای هم نوآوری انجام شده است، همانطور در عکس ذیل می بینید، بخش جدیدی به لودر اضافه شده که می تواند تا نزدیک به سی کیسه را همزمان پرکند.

نمونه ای دیگر ازسیل‎بند های پلیمری هم ابداع شده،تا در زمان وقوع باران های سیل آسا و بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن آن‎ها ،به سرعت سر راه مسیر های پر خطر جاده‎ها و حاشیه شهر‎ها وروستاها قرار داده شود و روان آب ها را به  مسیرهای مناسب هدایت کند.کافی است هرچه زودتر برای تهیه آن‎ها ویا بومی سازی شان برنامه ریزی و اقدام کنیم، تا در اختیار خانواده‎ها،مسئولین شهری،هلال احمر وآتش نشانی‎ها قرار گیرد.

امید می رود که مدیران و مسئولان دست اندر کار مقابله با حوادث غیر مترقبه طبیعی از جمله سیل هرچه زودتر به فکرتهیه یا تولید این گونه وسایل کارآمد برای مراکز سیل خیز کشور باشند

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ