معمار ساختمان وارش

0 9
آرشیتکت: عماد کشفی
تیم طراحی: حدیث قیومی، یاسمین ملکی
گرافیک: شادان برومند
تأسیسات الکتریکی: سید احمد موسوی
تأسیسات مکانیکی: شرکت کار و اندیشه
مجری: گروه معماران آرل
مدیر اجرا: سید شهاب الدین حسینی
ناظر: مهدی سهراب نژاد
عکس: دید استودیو
کارفرما: شرکت وارش شیمی بهار نماینده انحصاری شرکت Anton Paar اتریش
محل پروژه: تهران، خیابان سهروردی
متراژ زمین: 210 متر مربع
زیربنا: 400 متر مربع
سال شروع: پائیز 96
پایان پروژه: بهار 97

ایده طراحی ساختمان وارش

چالش های اصلی ساختمان وارش اولاً محدودیت مساحت جهت تأمین فضای عملکردی متنوع، تعداد زیاد پرسنل شرکت وارش و مراجعین، و ثانیاً عرض کم پروژه برای نورگیری مناسب فضاها از یک سو و ضعف سازه بنای موجود از سمت دیگر عامل محدودیت بوده است. تأکید کارفرما بر احترام به تک تک کارمندان و بالا بردن روحیه آنها با ایجاد فضاهایی با کیفیت و ایجاد تعامل نزدیک بین کلیه بخش ها از دیگر موضوعات تأثیرگذار در روند طراحی بود.
در مرحله اول جانمایی فضاها بر اساس سلسه مراتب دسترسی و ملزومات هر فضا طراحی گردید. پس از شکل گیری دیاگرام اصلی روابط فضایی، پلان هایی متناسب با برنامه فیزیکی پروژه شامل سالن نمایش محصولات، سرویس و خدمات پس از فروش، بخش فروش، سالن آموزش و کنفرانس و … شکل گرفت.

طبقه دوم

به طور کلی ایده اصلی طراحی داخلی ریز فضاها بهره مندی از خطوط هم راستا و به وجود آوردن عمق میدان در فضاهای کوچک پروژه همچنین استفاده از رنگ های سازمانی شرکت Anton Paar در سطوح پروژه و شاخص کردن فضاهای عمومی نظیر لابی ورودی و سالن جلسات با رنگ قرمز بوده است.

در طراحی پروژه سعی شد تا محیط اداری همه کارکنان ساختمان وارش از کیفیت فضایی یکسان برخوردار باشد. شفاف سازی حداکثری پوسته نمای جنوبی و شمالی با توجه به محدودیت های سازه ای و چیدمان فضاهای اصلی در ضلع جنوبی جهت استفاده حداکثری از نور خورشید، طراحی جداره های سفید با رویکرد مینیمال و استفاده از پارتیشن های شیشه ای، به منظور ایجاد محیطی صمیمی، روشن و شفاف، عاری از هیجانات شهری در همین راستا بوده است.

[wp-rss-aggregator]

در طراحی نمای شمالی ساختمان وارش بدلیل همجواری با ساختمان های مسکونی، حفظ ریتم پنجره ها و خط آسمان و استفاده از سطوح خالص در دستور کار قرار گرفت. طراحی نمای ساختمان با احترم به همسایگی ها از یک سو و ایجاد فضایی پویا و دوستانه با توجه به محدودیت های سازه ای و مساحتی از سوی دیگر، و بهره مندی از سیستم های نوین تأسیساتی، الکتریکی و مرتفع کردن نیازهای تأسیساتی بخش سرویس و خدمات پس از فروش پروژه را می توان از مزایای اصلی پروژه دانست.

ساختمان وارش

ساختمان وارش
ساختمان وارش

طراحی داخلی ساختمان وارش

منبع : آرل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

consequat. nunc libero at Phasellus libero eleifend leo. adipiscing
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .