طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

معماری هایپرسنتر خزر از مصطفی شهبازیان در مازندران

31

معمار مسئول: مصطفی شهبازیان

موقعیت: ایران، مازندران

مساحت: ۳۵۰۰۰ متر مربع

مسئول طراحی:  آناهیتا ظریف پور

تیم طراحی: احسان مسعودیان،  محمد علی جعفری بهمن، میلاد زمانی صیقلانی،  میلاد افشاری،  محسن ایزدی خواه، رضا قدیمی، تورج گلزاری جمیل،  بهداد بلوهر، مصطفی احدی فروتن، علی انصاری، رضا رمضانی

شرح پروژه

مجموعه ی هایپر سنتر خزر، در چهار طبقه در حاشیه دریای خزر قرار دارد. این مجموعه بخشی از یک پروژه بزرگتر است که در ۳ مرحله اجرا خواهد شد. در حال حاضر مرحله ی اول آن که شامل هایپر، فروشگاه ها، رستوران ها، کافی شاپ، آبنمای موزیکال، فضای بازی، رستوران سنتی، بانک، صرافی، سالن همایش- سینما و واحدهای اداری می باشد، به بهره برداری رسیده است. سایر بخشهای پروژه در حال اجرا می باشند.

قرار گیری در حاشیه دریا، یکی از نقاط قوت پروژه می باشد. این امر در طراحی کانسپت حجم پروژه  نیز تاثیر بسزایی داشته است. بطوری که برای استفاده کنندگان نیز متفاوت باشد. به همین منظور، فرم این ساختمان بعد از نظرسنجی طی تحقیقات میدانی و پیمایشی با توجه به خواستگاه مردم مبتنی بر خطوط نرم که طبق نظریه ویدیو اکولوژیک با ساختار چشمی آنان هماهنگ باشد طراحی شده است. نتایج حاصل از اجرای فاز یک پروژه استقبال رضایت بخشی از آن را نشان می دهد.

توجه به دید و منظر، اقلیم، بهره مندی از نور و باد مطلوب، دسترسی ها، و سایر عوامل تاثیرگذار بر طرح در طراحی این پروژه مورد نظر قرار گرفته است. سازه این ساختمان بدلیل مسایل اقلیمی، اقتصادی و عملکرد بهتر اجرایی، بتنی انتخاب شده است.

اکنون در ادامه معماری و زندگی شما را به دید سایر تصاویر پروژه ی معماری هایپرسنتر خزر دعوت می نماید.

منبع: دفتر معماری مصطفی شهبازیان – خط معمار

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

leo. libero. dapibus Phasellus leo ut vel,
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ