معماری و زندگی

معماری مدرسه موسیقی راهی برای تعامل آوا و انسان

دانشکده هنرهای تجسمی،دانشجویان را با اجتماع محلی ارتباط داده است و همکاری مشترکی مابین آن ها و محیط شهری ایجاد کرده است.از زمان بازگشایی،جذب نوازندگان درجه یک در این شهر چندین برابر شده و افزایش درآمد قابل توجهی را به همراه داشته است.تیم طراحی به طور مستقیم در محیط حضور داشتند و شاهد تمام مراحل بوده اند.هدف ابن پروژه ارتباط محوطه دانشگاهی با قلب شهر به منظور ارتقاء بخشیدن سطح جامعه و.. بوده است.در این کالج در طول روز کلاس های آموزشی برگذار می شود و کنسرت های شبانه در این ساختمان اجرا می شوند و دانش آموختگان در کنار مردم در کنسرت ها حاضرخواهند شد.

نمای ساختمان الهام گرفته از فرآیند کاهش(تفرق)،سازگاری با زمینه،استفاده داخلی و محیط زیست است.در سطح خیابان،به منظور طراحی لابی برای قبل و بعد از اجرا،ساختمان فشرده تر شده است.در قسمت جنوب شرقی،یک حیاط با ساختاری سایبانی،مانع از ورود مستقیم نور خورشید به داخل ساختمان می شود و به گونه ای مانند فیلتر عمل می کند.

یکی از اهداف اصلی پروژه،ایجاد مرکزی پیشرفته برای آموزش و اجرای هنرهای مختلف در حوزه موسیقی است.آکوستیک این ساختمان بسیار مهم است و برخلاف سالن های تک منظوره،فضای مورد استفاده نیاز به سازگاری صوتی دارد:موسیقی جاز،گروه کر و… .راه حل این چالش این است که خود فضا را به عنوان یک ابزار موسیقی قابل تنظیم بپذیریم.تیم پروژه از مفهوم اتاق رزونانس استفاده کرده اند.صحنه اجرا با استفاده از پارچه های مکانیزه،قابلیت باز و بسته بودن را دارد.همچنین با استفاده از پانل های دیواری قابل انعطاف،سالن به طورخودکار برای هر عملکردی تنطیم می شود.

در طراحی این ساختمان به این نکته که نیاز کمتری به باسازی و نگه داری خاص داشته باشد توجه شده است.سنگ به عنوان اصلی ترین متریال کاربردی در این ساختمان زیبا استفاده شده است،از مزیت های دیگر سنگ،عایق بودن آن است.

با درک اینکه دانش آموزان،ساعت ها تلاش و تمرین می کنند تا به نتیجه مطلوب برسند،تمام اتاق های تمرین،با فضایی بزرگ در کنار حیاط طراحی شده اند تا ساعت های طولانی لذت بخش تر شوند.نور طبیعی به صورت مستقیم وارد اتاق ها می شوند و دانش آموزان می توانند در فضایی غیر رسمی تمرین کنند و به اشتراک گذاشتن ایده ها و مهارت هایشان بپردازند.
منبع:educationsnapshots.com
ut at massa ultricies leo facilisis Curabitur consequat. Donec dapibus id tempus
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .
Powered by