طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

معماری، طراحی و دیزاین مزون لباس عروس Macara در شهر شانگهای چین

1

بنای اصلی پروژه یک ساختمان سازه ای فلزی یک طبقه است. ساختمان این مزون در وسط یک میدان کوچک واقع شده است و با استفاده از یک راهرو به ساختمان اصلی دفتر متصل و توسط یک پارکینگ احاطه شده است. پس از بررسی و مطالعات اولیه توسط معماران، دریافتند که ورودی اصلی این فروشگاه از دید عموم پنهان بوده و دسترسی مستقیم به ورودی آن با سختی همراه می باشد. پس از ورود به ساختمان، سقف تاشو به صورت افقی ظاهر می شود که نسبتاً کم ارتفاع و کمی فرو رفته به نظر می رسد. به علاوه، پارکینگ ها بی نظم بودند و در برخی از موارد اتومبیل ها در مجاورت دیوار شیشه ای پارک می شدند که دید به فضای داخلی را مسدود می کرد. همچنین کیفیت و شکل ظاهری سازه ساختمان پایین بوده و ارزش و کیفیت بصری فروشگاه را مخدوش می کرد.

با بررسی هایی که انجام شد اکنون این سوال پیش می آمد که چگونه می توان رابطه بین ساختمان و بی نظمی اطراف را سازمان داد؟ چگونه می توان معایب وضعیت موجود را پوشش داده و آن را به ویژگی های اصلی پروژه تبدیل کرد؟

در طی جلساتی که میان طراحان و کارفرمای پروژه برگزار شد، تصمیم بر تغییر ورودی اصلی فروشگاه به ضلع جنوب غربی شد. بدین ترتیب مشتریان می توانند از دیوار شیروانی برای ورود به فروشگاه عبور کرده و این دیوار به نمای جلو تبدیل می شود. اگر به تصاویر دقت کرده باشید، خواهید دید که سقف این فروشگاه به صورت منحنی می باشد و این فرم منحنی بر گرفته از حرف “M” است که معرف نام تجاری این مزون Macara می باشد. جابجایی ورودی اصلی باعث شد تا نما بیش تر در معرض دید عموم قرار گیرد و دسترسی به داخلی آن برای مشتریان آسان شود.

وقتی ورودی اصلی مشخص شد، بقیه ایده های طراحی به تدریج ظاهر شدند. طراحان دیوار شیشه ای را حدود دو متر عقب کشیدند تا فاصله فضای داخلی و پارکینگ در فضای بیرونی بیش تر شود. این موضوع همچنین برای مشتریانی که به ساختمان وارد یا از آن خارج می شوند، فضایی انتقالی فراهم می کند که می توانند در برابر باد و باران پناه بگیرند. طراحان علاوه بر این یک حوض آب کم عمق در خارج از ساختمان ایجاد کرد تا با پارکینگ فاصله ای کوچک ایجاد شود. کرتن وال جایگزین دیوار شفاف شد تا نور طبیعی در طول روز از تمامی زوایا به فضای داخلی بتابد و فروشگاه را روشن سازد.

در فضای داخلی از رنگ های بافت دار، سنگ تراورتن بژ، شیشه و آینه، فرش و مبلمان ساده و روشن استفاده شده که هریک بر زیبایی و جذابیت بصری این مزون می افزاید. در نهایت باید گفت که در دیزاین مزون لباس عروس Macara طراحان سعی بر ایجاد فضایی خالص و زیبا برای نمایش محصولات و تجربه ای بی نظیر و به یاد ماندنی برای عروسان ایجاد کنند.

منبع: Archilovers – خط معمار

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ