معماران زاها حدید و بازی پابجی موبایل PUBG MOBILE

آگوست سال ۲۰۲۱ میلادی بود که خبری مبنی بر آغاز همکاری میان معماران زاها حدید و بازی پابجی موبایل/PUBG MOBILE (پابجی مخفف PlayerUnknown’s Battlegrounds) بر روی وبسایت رسمی معماران زاها حدید منتشر شد (این خبر در اول سپتامبر سال ۲۰۲۱ بر روی اینستاگرام بازی پابجی موبایل نیز منتشر شد)! در آن خبر چنین یادداشت شده بود که این استودیوی معماری در تلاش خواهد بود تا تجربه ی رویارویی با معماری نوآورانه و پیشرو را در دنیای مجازی برای بازیکنان دنیای پابجی فراهم آورد.

اما در اتفاقی جالب توجه، در نسخه ۱٫۸ بازی پابجی موبایل با سه مرکز پزشکی و درمانی مواجه می شویم که توسط معماران زاها حدید و به صورت کاملا اختصاصی برای این بازی طراحی شده اند!!! این سه مرکز پزشکی و درمانی در نقشه ارانگل (Erangel) پابجی موبایل به عنوان یکی از نقشه های محبوب و پرطرفدار بازی جانمایی شده اند… ارانگل (Erangel) اصلی‌ ترین و اولین مپ نبرد در بازی پابجی موبایل می باشد که با وسعت ۸×۸ خود، پر از مکان‌ های راز آلود و ارزشمند برای بازیکنان است.

بد نیست بدانید بازی PUBG که از محبوب ترین بازی های سبک بتل رویال ساخته شده توسط استودیوی بلو هول مستقر در کره جنوبی می باشد (بازی در سبک بتل رویال بدین شکل است که شما در یک نقشه به همراه ۹۹ نفر دیگر حضور دارید و بایستی سعی کنید تا بصورت تک نفره یا در تیم‌ های دو نفره یا چهار نفره به مبارزه با یکدیگر بپردازید… آخرین شخص یا آخرین تیمی که زنده ماند، برنده مسابقه خواهد بود)، تا سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۷۰ میلیون نسخه در رایانه‌ های شخصی و کنسول‌ های بازی فروخته‌ است (یکی از پرفروش‌ ترین بازی‌ های دنیا)!

پابجی موبایل نیز نسخه موبایلی بازی پرطرفدار پابجی است که برای پلتفرم‌ های موبایلی اندروید و آی او اس منتشر شده است! هم‌ اکنون این بازی بیش از ۱۰۰ میلیون بار در هر دو پلتفرم گوگل پلی و اپ استور دانلود شده است.

ابگینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ