معماران به زودی، قادر به ایجاد مدل های سه بعدی از داخل هدست VR خود خواهند بود

0 2

معماران به زودی، قادر به ایجاد مدل های سه بعدی از داخل هدست VR خود خواهند بود

معماران به زودی تکنولوژی را در دسترس خواهند داشت که با استفاده از کنترلرهای دستی از طریق مدل های ۳D ایجاد شده توسط نرم افزار، حرکت می کنند. تجسم طراحی این ابزار جدید در این زمینه به کاربران اجازه می دهد تا ساختارهای نادرست را شناسایی کنند که ممکن است در غیر این صورت از دست بدهند و به این شکل محاسبات و طراحی بسیار دقیق تر انجام میپذیرد..

معماران و صنایع تولیدی در حال انجام تغییرات رادیکال در چگونگی انجام امور هستند. در آینده ای نزدیک، طراحان و مهندسان قادر به ایجاد محصولات، ساختمان ها و شهرها را در زمان واقعی، اما در واقعیت مجازی (VR) خواهند بود.

” واقعیت مجازی در نسل بعدی اجازه می دهد تا شما با استفاده از VR بنویسید و مدل سه بعدی ایجاد کنید .”

به عنوان مثال، در VR، می توانید ببینید که آیا یک پرتو به درستی به یک سلول متصل است یا نه و یا بسیاری از موارد دیگر. مطمئنا این امکان ها بدون هدست VR،نیز وجود دارد  اما در این حالت به طور کامل در یک محیط سه بعدی غوطه ور می شوید و به نظر می رسد که شما در آن نقطه واقعی فیزیکی ایستاده اید و اینگونه تشخیص اجزای ساختمانی که در مکان آن حظور ندارید بسیار آسان تر و دقیق تر خواهد .

معماران به زودی، قادر به ایجاد مدل های سه بعدی از داخل هدست VR خود خواهند بود

غالبا از آن در صنایع معماری، مهندسی و ساخت و ساز در داخل شرکت ها و یا برای مشتریان استفاده میگردد. طراحان با استفاده از مدل های ساخت ۳D به عنوان بازی های قابل پخش با نرم افزارهایی مانند VR، Revit Live ، ۳ds Max و Enscape ، می توانند مشتریان و صاحبان مشاغل را به نمایشگاه های جذاب پروژه های آینده خود دعوت کنند.

این سناریو ممکن است دور از دسترس نباشد. برنامه هایی مانند Google Tilt Brush ، که به شما اجازه می دهد تا در یک محیط ۳D VR رنگی ایجاد کنید، می تواند امکانات در حال گسترشی که در آینده برای ایجاد پروژه های طراحی در VR ایجاد میشود را نشان دهد . به سادگی با چرخش مچ دست خود در ابزار نقاشی، می توانید شی را در یک محیط VR رنگ کنید و این تنها یک شروع در این ابزار خواهد بود.چون مانند هر تکنولوژی جدیدی “VR” نیز در حال گسترش است و آزمون و خطاهای زیادی را پیش رو دارد تا به یک ابزار ایده آل در طراحی بدل شود. اما از نظر توسعه دهندگان آن این زمان اصلا دور نیست.

امیدواریم از مطالعه این مطلب در معماری و زندگی لذت برده باشد و نظرات خود را در انتهای مطلب ارسال نمایید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

venenatis, fringilla Praesent risus consectetur non
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .