معرفی و دانلود کتاب House : Black Swan Theory

0 5
استیون هال یکی از معماران تأثیرگذار و مؤفق در عصر حاصر به شمار می رود. شاید بتوان شهرت این معمار آمریکایی را در اندیشۀ متفاوت او نسبت به سایرین دانست. او در طراحی پروژه های خود همواره بر مکان، زمان و حواس مخاطب تمرکز دارد و در پی این تمرکز و توجه ویژه، ایده هایی خلق می کند که تعامل فضا با کاربر را به طرز چشمگیری بهبود می دهد. معماری در نگاه استیون هال تغییر پذیر و در برخی موارد می تواند غیر قابل پیش بینی باشد. به گفته این معمار متفکر فرایند طراحی در پروژه های او از رویاپردازی شروع می شود. در واقع نوعی رویکرد شهودی در ابتدای تلاش خلاقانه وی وجود دارد که منشاء اندیشه ها و نقطه نظرات بدیع است. به بیان دیگر او سعی دارد راه حلی برای مسئلۀ طراحی ارائه کند که در هماهنگی با بستر پروژه پاسخگوی خواسته ها و شرایط پروژه باشد.

کتاب House:Black Swan Theory که در ادامه معرفی می شود به قلم استیون هال نگاشته شده و به بررسی 15 خانه از آثار او می پردازد.
خانه های معرفی شده در این کتاب برخی به اجرا رسیده اند و برخی در قالب ایده بیان شده اند. توضیحاتی که در معرفی هر خانه آمده است؛ نشانگر آن است که طراح توجه ویژه ای به سایت پروژه دارد و می کوشد با به کارگیری مصالح مناسب در طرحی مطلوب، روح مکان را به کاربر القا کند. مطالعه آثار گردآوری شده در این کتاب جهت آشنایی با سبک فکری استیون هال و مفهوم خانه در نگاه او می تواند اطلاعات ارزنده ای را به مخاطب ارائه دهد از این رو در ادامه، محتوای کتاب ارائه شده است؛ تا راهگشای خوانندگانی باشد که علاقه دارند در مورد ایده پردازی این معمار توانا و هوشمند به خصوص در طراحی مسکن بیشتر بدانند.

مشخصات فنی کتاب :
عنوان : House:Black Swan Theory
عنوان به فارسی : خانه – تئوری قوی سیاه
نویسنده : Steven holl

ناشر: Princeton Architecural Press; 1 edition March 15, 2007

سال انتشار: 2007
تعداد صفحه: 176
زبان: انگلیسی

دانلود فایل pdf کتاب House:Black Swan Theory

ارل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Sed quis mattis elit. vel, dolor suscipit Praesent commodo
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )