معرفی موزه عکاسخانه ایران موزه عکاسخانه ایران نمایانگر تاریخ عکاسی ایران است معماری و زندگی

در اردیبهشت ماه ۱۳۷۴ در فضایی به مساحت ۲۵۰ متر مربع، موزه‌ای با عنوان موزه عکاسخانه ایران با تلاش بهمن جلالی تاسیس شد. این موزه به هنر عکاسی و عکس‌های قدیم و جدید تعلق دارد.

موزه دارای دو نمایشگاه است، یکی شامل دوربین‌های بزرگ از زمان اختراع تا سال ۱۹۰۰ میلادی و تمامی وسایل و ادوات عکاسی و ظهور عکس و نمایشگاه دوم شامل دوربین‌های کوچک و متوسط از سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۷۰ میلادی است. علاوه بر دوربین عکاسی، چند نمونه دوربین فیلمبرداری نیز به نمایش گذاشته شده است. کتابخانه این موزه نیز کتاب‌ها و مجلات بسیاری به زبان فارسی و انگلیسی در حوزه عکاسی را شامل می‌شود.

موزه عکاسخانه ایران

موزه عکاسخانه ایران نمایانگر تاریخ عکاسی ایران است و از ابعاد تاریخی، علمی، هنری، مردم‌شناسی، کاربردی بسیار ارزشمند است. این موزه اولین موزه دائمی در ایران است که نمونه‌های سالم از دوربین‌های دستی کداک و آلفا، جعبه‌های بزرگ و سه پایه عکاس‌های حرفه‌ای نسل‌های قبل را به نمایش گذاشته است.

برای بازدید از این موزه می‌توانید همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۳ و ۱۴ الی ۱۷ (جمعه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۶) به میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، میدان بهار تهران بروید.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ