مسیر حلقه دانایی (Loop of Wisdom) - معماری

مسیر حلقه دانایی (Loop of Wisdom)

0 137

مسیر حلقه دانایی (Loop of Wisdom)، همانطور که از اسم آن نیز پیداست، بناست مفهوم معماریِ بی انتها را به مخاطبان خود عرضه کند! حاصل طراحی کمپانی Powerhouse در یکی از موزه های تکنولوژی شهر چنگدو (Chengdu) در کشور چین (China)، چیزی فراتر از یک اثر برجسته شهری است.

ساختار سیال، پر جنب و جوش و مواج حلقه دانایی، آن را به یک نماد موفق شهری تبدیل کرده است! زین پس، یکی از محبوب ترین مقصد های تمام عاشقان پیاده روی، و آن ها که برنامه منظمی برای دویدن دارند، حلقه دانایی شهر چنگدو (Chengdu) خواهد بود!

طراحی این چنینی حلقه دانایی، ایده ساخت یک ساختمان فرهنگی – ورزشی را که ممکن بود خیلی زود از یاد شهروندان برود و برای آن ها خسته کننده شود، به یک سازه ی با دوام، همیشه جذاب و پایدار تبدیل کرده است.

فکر ساخت این سازه، بخشی از برنامه ی توسعه جدیدی بود که برای کلان شهر چنگدو (Chengdu) در نظر گرفته شده است. مالک اصلی حلقه دانایی (Loop of Wisdom)، یک شرکت تولید کننده تراشه است! البته بناست که Unis Chip City علاوه بر حلقه  دانایی (Loop of Wisdom)، ساختمان های دیگری را نیز در خود جای دهد. از چند بلوک مسکونی گرفته تا یک مدرسه در نزدیکی حلقه! این تصمیم، به آسانی سازه نوظهور و سرخ فام شهر چنگدو (Chengdu) را وارد فاز دوم زندگی خود خواهد کرد! به بیان دیگر، تلفیق محیط های آموزشی، ورزشی و مسکونی در کنار هم به پایداری هر چه بیشتر این مکان کمک شایانی خواهد نمود.

سطح حلقه دانایی (Loop of Wisdom) را با آسفالت پوشانده اند؛ همان ماده ای که برای ساخت پیست های دو و میدانی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع بایستی اشاره کرد که مسیر دویدن و پیاده روی حلقه دانایی (Loop of Wisdom) مطابق با استانداردهای زمین های دو و میدانی المپیک ساخته و پرداخته شده است! جالب این است که طراحی و ساخت این مسیر ۶۹۸ متری که در بعضی از نقاط تا ۲۵ متر هم از سطح زمین فراتر رفته است کمتر از یک سال طول کشید!

هر چه ارتفاع حلقه دانایی (Loop of Wisdom) بالاتر می رود، مناظر خارق العاده تری از کوهستان های اطراف شهر چنگدو (Chengdu) در مقابل دیدگان استفاده کنندگان از فضا ظاهر خواهند شد. ناگفته پیداست که رنگ غالب سازه، سرخ آتشی، در تعامل با مناظر سرسبز کوهستان های چنگدو (Chengdu) زیبایی چشم نوازی آفریده است.

منبع:

archdaily.com

نادیا کریمی – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Phasellus odio dapibus felis diam libero. id, dolor. elementum in
× چطور میتونم به شما کمک کنم؟