مزایای پارتیشن شیشه ای در طراحی و معماری

مزایای پارتیشن شیشه ای

صرف نظر از نوع لعابی که برای شیشه انتخاب می شود، پارتیشن های شیشه ای مزایای زیادی دارند که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد:نور طبیعیپارتیشن های شیشه ای فضای داخلی روشنی ایجاد می کنند. جدا از فضای داخلی بسته، پارتیشن های شیشه ای اجازه می دهد تا نور به سایر بخش ها نفوذ کند، که این موضوع  منجر به مزایای بی شماری برای کارکنان می شود، زیرا نور طبیعی استرس را کاهش می دهد، منجر به خواب بهتر و افزایش روحیه کارمندان در سراسر فضای کاری می شود.حس حضور در فضایی با پلان بازهمانطور که می دانید یک دفترکار با پلان باز سعی بر ترویج همکاری گروهی و ارتقاء روابط اجتماعی دارد، اما در مقابل جنبه های منفی هم دارد، یعنی فقدان حریم خصوصی بصری و صدای موجود در محیط کار تیمی. پارتیشن های شیشه ای این مشکلات را با ایجاد حس باز و افزایش حریم خصوصی بصری حل می کنند. بدین ترتیب حریم خصوصی و کاهش سرو صدا نیز در نتیجه رتبه بندی آکوستیک افزایش می یابد.

افزایش فاصله گذاری اجتماعی در دوران کوویدبا بازگشت روندکار اداره ها به حالت عادی، فاصله گذاری اجتماعی یک ضرورت برای کاهش شیوع COVID-19 محسوب می شود. نصب دیوارهای شیشه ای فاصله توصیه شده لازم برای محافظت از کارکنان را ایجاد می کند و در عین حال احساس باز بودن را حفظ می کند.قابلیت انعطاف پذیری و متحرک بودن پارتیشن های شیشه ایپارتیشن های شیشه ای قابل جداسازی هستند که این خاصیت به شما امکان می دهد در صورت لزوم پارتیشن ها را جدا کرده و مجددا پیکربندی کنید. دیوارهای متحرک به شما این امکان را می دهد که در هر لحظه فضا را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید.

انواع پارتیشن های شیشه ای بر اساس نوع لعاب:

تک جدارهشیشه داخلی تک جداره یا تک لعاب به پارتیشن شیشه ای با یک بایک لایه شیشه اطلاق می شود. از نظر زیبایی شناسی برتر از دیوارهای گچی بوده، علاوه بر این به صورت تمام قد از کف تا سقف قابل نصب بوده و بدین ترتیب امکان دید را در سراسر دفتر فراهم می کند. آنها در حین پارتیشن بندی اتاق ها، اتاق های کنفرانس و فضاهای دیگر، حس پلان باز ایجاد می کنند.دو جدارهپارتیشن های شیشه ای دو جداره همچنان سطوح بالایی از نور، شفافیت و دید را ارائه می دهند، اما از حواس پرتی ناشی از مکالمات، تایپ کردن و سایر صداهای اداری جلوگیری می کنند.شرح پروژه

پروژه طراحی داخلی مربوط به یک واحد زیر شیروانی کوچک در مرکز تاریخی ایتالیا است که برای کاربری یک دفتر کوچک با سه ایستگاه کاری و یک اتاق جلسه بازسازی شده است. اتاق زیر شیروانی کوچک در میدان اصلی منطقه ی Sassari قرار دارد و تصمیم گرفته شد که زیبایی آن را در یک کاغذ دیواری با طراحی خاص که با نمای ساختمان‌های اصلی تزئین شده است، به یاد آورده شود. در طی بازسازی این پروژه عناصر بسیار کمی تخریب شدند که به برخی از آن ها اشاره خواهد شد: یک در کوچک و غیر اصلی و ورودی سرویس بهداشتی. آنها با عناصر شیشه ای جایگزین می شوند تا درخشندگی و حضور نور طبیعی را افزایش دهند.

کفپوش یکنواخت از جنس پارکت چوب سخت تمام فضاهای قابل مشاهده را پوشش می دهد. مبلمان سفارشی برای افزایش درک فضایی و تضمین فضای ذخیره سازی کافی طراحی شده اند. کابینت ها در امتداد دیوارها به رنگ خاکستری روشن هستند و به منظور ادغام با پس زمینه خود رنگ آمیزی شدند، در امتداد برش اصلی دو کابینت بلند با روکش های گردویی و سفید مشخص می شوند. آنها دارای پلان باز و به شکل مخروط هستند تا نوری را که از طریق پنجره های کوچک ارتفاع کف وارد می شود، افزایش دهند. مبلمان به سقف نمی رسند و اجازه می دهند درک فضایی افزایش یافته و نورپردازی مصنوعی دیده شوند. نور مصنوعی هرگز مستقیم نیست، نورافکن‌های کوچک به سمت سقف چوبی قرار می گیرند و بازتابی یکنواخت روی میز ایستگاه های کاری ایجاد می‌کنند. مبلمان دارای پالت رنگی خنثی است، در اتاق جلسه صندلی های پلاستیکی شفاف اجازه می دهد تا تصویر زمینه ظریفی را که به عنوان دکوراسیون انتخاب شده است مشاهده کنید.

منبع: Archilovers – خط معمار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ