مرکز تفریحی فرهنگی و ورزشی سالبورا

مرکز تفریحی، فرهنگی و ورزشی سالبورا،  ساختمانی است که  برای فعالیت های ورزشی، فرهنگی و اداری-اجرایی استفاده می شود  و توسط گروه معماری ACXT طراحی شده است. این مرکز در همسایگی سالبورا در ویتوریا قرار دارد. این پروژه  به عنوان مرکز اصلی گردهمایی های مردمی و برنامه های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در نظر گرفته شده است.

برنامه های قابل اجرا در این ساختمان به سه بخش اصلی تقسیم می شوند:
– طبقه همکف ساختمان برای استفاده های عمومی مانند کافه، اتاق استراحت، سالن کنفرانس و سال اجتماعات در نظر گرفته شده است
– طبقه زیرزمین برای فعالیت های ورزشی به غیر از شنا
– و طبقه اول دارای فضاهای اداری، فرهنگی ( مانند: اتاق مطالعه، کتابخانه ،اینترنت و تکنولوژی و همچنین کارگاه های آموزشی) می باشد. در این طبقه استخر و رختکن نیز وجود دارد.

به دلیل نمای شیشه ای در طبقات، از بیرون نمای داخل و فعالیت های آن قابل مشاهده می باشد. در خیابان نیز، ارتباط بین فضای محلی و داخل این مرکز حفظ شده است.در مقابل، طبقه اول نفوذ پذیری کمتری دارد، زبان فنی به کار رفته در این طبقه بیشتر انتزاعی است و به دلیل عدم استفاده از مقیاس های انسانی به ایماژ های قوی تری دسترسی داریم. جدای از یک ساختمان جمع و جور با ابعاد 110×60 متر، مدیون پاسیوهای بلند به کار رفته در این ساختمان هستیم که در عرض ساختمان قرار گرفته اند و رابطه بصری بین فعالیت های انجام شده در داخل این ساختمان را ممکن می سازند.


منبع :https://get.cryptobrowser.site/3733809

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ