طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

مدرسه ابتدایی نور مبین اثر دفتر تجربه بنیادین معماری (آرش نصیری ، انسیه خمسه) برنده جایزه dezeen (معماری)

237

مدرسه ابتدایی نور مبین اثر دفتر تجربه بنیادین معماری (آرش نصیری ، انسیه خمسه) برنده جایزه dezeen (معماری) در بخش ساختمان مدنی (Civic building) در سال ۲۰۲۰ میلادی معرفی شد!

چندی پیش فهرست پروژه های راه یافته به مرحله نهایی جایزه dezeen (در بخش معماری) در سال ۲۰۲۰ میلادی (۶۴ پروژه در ۱۲ گروه مختلف انتخاب شده) پس از داوری افرادی چون نورمن فاستر ، فرشید موسوی ، پاتریک شوماخر و آنابل سلدورف اعلام شد! در این فهرست، پروژه هایی از ۲۳ کشور جهان حضور داشتند؛ کشورهایی چون ایران ، کاستاریکا ، ژاپن ، ویتنام و شیلی و…

لازم به بیان است از ۱۴ سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی ، فرآیند رای گیری آنلاین برای پروژه ها آغاز شده بود؛ سرانجام امروز پروژه هایی که بیشترین تعداد رای را در گروه خود داشتند، به عنوان برنده شدند.

در لیست نهایی پروژه های راه یافته به مرحله نهایی جایزه dezeen (در بخش معماری) در سال ۲۰۲۰ میلادی، تنها دو پروژه از کشور ایران به چشم می خورد! دفتر مرکزی کهن سرام طراحی شده توسط هوبا دیزاین (هومن بالازاده) و مدرسه ابتدایی نور مبین طراحی شده توسط دفتر تجربه بنیادین معماری (آرش نصیری ، انسیه خمسه) که در انتها مدرسه ابتدایی نور مبین طراحی شده توسط دفتر تجربه بنیادین معماری (آرش نصیری ، انسیه خمسه) تواسط با کسب بیشترین آرای عمومی به عنوان برنده جایزه dezeen در سال ۲۰۲۰ میلادی معرفی شود!

هیئت داوران در متنی کوتاه پیرامون این پروژه چنین نوشته اند:

” این ایده، مدرسه را به یک شهر و یا اجتماع کوچک برای کودکان تبدیل کرده است. “

نورمن فاستر از اعضای هیئت داوران این رقابت با انتشار پیامی پیرامون اعلام نتایج نهایی جایزه dezeen در سال ۲۰۲۰ میلادی گفت:

” حضور در میان داوران این رویداد بین المللی، امتیاز بزرگ و یک لذت ارزشمند برای من به شمار می آید! من به تمام افرادی که در این مسابقه شرکت کرده اند ، تمام افرادی که برنده شده اند و همچنین به مجله (dezeen) به خاطر این ابتکار فوق العاده خود، تبریک می گویم.”

منبع: ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

ultricies sem, non libero. in pulvinar lectus ut elit. id libero porta.
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ