لوستر در دکوراسیون داخلی منزل

0 25

انواع لوستر در دکوراسیون داخلی از گذشته تا کنون به عنوان عضو ثابتی از طراحی منازل حضور داشته اند. شاید در قدیم تنوع چندانی در حیطه لوسترها و چراغ های آویز وجود نداشت، اما امروزه می توان صدها مدل لوستر را مثال زد که هر کدام دارای زیبایی خاص خودشان هستند.

بسته به سلیقه شما و این که قرار است برای چه سبک دکوراسیون لوستر انتخاب کنید، گزینه های متعددی وجود دارد که در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد. برای آشنایی با مدل های مختلف لوستر تا پایان این مطلب بامعماری و زندگی همراه باشید.

این روزها نوعی از لوسترها به بازار عرضه شده اند که فرم چند وجهی دارند. لوسترهای مشبک یا چند وجهی با داشتن شکل های هندسی مشابه یا متفاوت، یک گزینه ایده آل برای دکوراسیون منازلی به شمار می روند که لوازم و مبلمان آن ها مدرن و امروزی هستند. اگر می خواهید یک انتخاب امروزی داشته باشید که پیش تر از این کم تر مورد استفاده قرار گرفته، به سراغ لوسترهای چند وجهی بروید. این لوسترها با سبک های مینیمال، میدسنچری و مدرن همخوانی خوبی دارند.

نوع دیگری از لوسترهای عصر جدید وجود دارد که به صورت یک پلیت با مجموعه ای از لامپ های آویزان شده طراحی شده است. درخشندگی این لامپ ها به صورتی است که انگار فضای زیر سقف را ستاره باران کرده اید. این لوسترها ظاهر ساده ای دارند و شاید طراحی آن ها زیاد پیچیدگی نداشته باشد، اما وقتی آن ها را در فضای مناسب به کار ببرید و اجازه دهید روشنایی خود را به رخ بکشند، خواهید دید که چرا این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده اند. دکوراسیون مدرن با چنین لوسترهایی تناسب بیش تری دارد.

[wp-rss-aggregator]

لوسترهای همیشه محبوب و مرسوم یا همان لوسترهای کلاسیک از جمله دیگر گزینه های موجود هستند. این لوسترها از گذشته تا امروز طرفداران خاص خود را داشته اند. گاهی با دوباره محبوب شدن سبک کلاسیک در معماری، این سبک لوسترها خودنمایی بیش تری کرده اند و توجه بیش تری به خود جلب نموده اند. با این حال نمی توان گفت که این لوسترها از مد افتادنی هستند، زیرا همیشه افرادی هستند که سبک کلاسیک را برای دکوراسیون منزل خود به هر سبک دیگری ترجیح می دهند. برای چنین افرادی انتخاب لوسترهای کلاسیک با تزیینات زیاد و سنگین همیشه ایده آل بوده و خواهد بود.

اگر شما از طرفداران سبک مینیمالیسم یا ساده گرایی در معماری هستید، باید خرسند باشید، زیرا در قرن حاضر به این سبک بهای زیادی داده می شود. مینیمالیسم از جمله سبک های امروزی است که در اصول اجرای آن به استفاده حداقل از تزیینات و عناصر غیر ضروری توجه خاصی می شود. یک لوستر مینیمال به سادگی هر چه تمام تر زیبایی خود را نشان می دهد. شما در ظاهر چنین لوستری هیچ تزیینات اضافه ای نمی بینید، اما به جرئت می توان گفت که نبود تزیینات در طراحی این لوسترها نه تنها از زیبایی آن ها نمی کاهد، بلکه راز منحصر به فرد بودن آن ها نیز هست.

وقتی از سبک مدرن در طراحی لوسترها صحبت به میان می آید، ذهن شما ممکن است به هر سمتی کشیده شود. سبک مدرن دارای ویژگی های خاص خود است، اما محدودیت زیادی در فرم ایجاد نمی کند. در لوسترهایی که به شکل مدرن طراحی می شوند، هر فرمی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. انواع متریال های صنعتی و انواع رنگ های موجود در چنین لوسترهایی قابل مشاهده هستند. لوسترهای مدرن می توانند در نحوه اتصال خود به سقف یا دیوار و محل جای گرفتن خود در فضا نیز نوآورانه عمل کنند.

برای کسانی که تعریف خود از لوستر را تا حد زیادی وام گرفته از فرم کلاسیک آن می دانند و معتقد هستند یک لوستر زیبا باید نشانه هایی از ظاهر کلاسیک و انواع قدیمی آن را داشته باشد، مدل های جدیدی ارائه شده اند که ظاهرشان در عین داشتن یک سادگی یکپارچه و کلی، مشابه لوسترهای کلاسیک است. این لوسترها هم مدرن به حساب می آیند، اما فرم آن ها با احترام زیادی نسبت به تعاریف کلاسیک طراحی می شود و شما در یک نگاه به یاد لوسترهایی می اندازد که منازل قدیمی با دکوراسیون مجلل دارند.

همان طور که گفته شد، لوسترهای مدرن آن قدر متنوع هستند که شما نمی توانید قانون خاصی برای تعریف ویژگی های آن ها بگذارید. یک لوستر مدرن می تواند فرم هندسی داشته باشد یا یک فرم کاملا ساختگی یا غیر هندسی را به نمایش بگذارد. همچنین نوع متریالی که در ساخت لوسترهای امروزی به کار می رود به هیچ وجه محدودیت ندارد. استفاده از فلزات براق به عنوان پوسته و روکش نهایی لوسترهای مدرن از جمله ایده های جدیدی است که اخیرا اجرا شده است. چنین متریال هایی به لوستر جلا و درخشندگی می دهند.

یک لوستر در دکوراسیون مدرن اگر قرار باشد جلوه بیش تری داشته باشد، بهتر است دارای فرمی باشد که نمونه مشابه ندارد. لوسترهای مدرن از فرم خاصی تبعیت نمی کنند. شاید در تعریف مدرن لوسترها بتوان این گونه گفت که فرم آن قدر دارای اهمیت است که ممکن است دیگر خصوصیات آن را تحت تاثیر قرار دهد. یک فرم قوی و قابل توجه می تواند باعث شود لوستر از نقش اصلی خود که نورپردازی فضا است کمی بیرون آمده و به عنوان یک المان یا عنصر دکوراتیو نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.

استفاده از فرم های صفحه ای و منحنی دار در نمونه های امروزی لوستر خیلی مورد توجه قرار گرفته است. انواع و اقسام مدل های لوستر در دکوراسیون تنها با استفاده از نحوه قرارگیری قطعات در کنار یکدیگر قابلیت خلق دارند. همچنین باید اشاره کرد که لوسترهای امروزی تر می توانند تنوع رنگ قابل توجهی نیز داشته باشند. این یعنی یک لوستر می تواند به جای تک رنگ یا دو رنگ بودن از چندین رنگ مختلف تشکیل شده باشد.

حباب هایی که از گذشته تا کنون در نقش لوسترهای مخصوص اتاق خواب به کار می رفته اند، امروزه فرم های بسیار جالب تری پیدا کرده اند. این حباب دیگر محدود به یک کره که لامپ را در بر می گیرد، نیستند. تعریف جدید حباب ها می تواند کنار هم قرار گرفته صفحات به شکلی باشد که فرم یک محفظه را برای لامپ شکل دهند. اگر لوستری که می خواهید تهیه کنید قرار است در فضایی مثل اتاق قرار بگیرد، حباب ها می توانند انتخاب خوبی باشند.

نوع دیگری از حباب های مدرن وجود دارد که دقیقا طوری طراحی شده که وقتی چراغ را روشن می کنید، شکل ماه را پیدا می کنند. این دقیقا مثل داشتن یک ماه در اندازه کوچک است که فضا را روشنایی می بخشد. طراحی ظریف و ماهرانه این گونه حباب ها به شکلی است که ظاهر آن ها بیش ترین شباهت ممکن را با شکل واقعی ماه دارد.

و اما آخرین نوع لوستر در دکوراسیون که در این مطلب به شما معرفی می شود، مدلی است که ظاهر ستاره ای شکل دارد. هر یک از بازوها در این مدل لوستر دارای یک لامپ در قسمت انتهایی هستند. فرم ستاره ای از فرم های شناخته شده در میان لوسترهای مدرن است و انتخاب آن برای دکوراسیون مدرن و میدسنچری بسیار مناسب می باشد. این لوسترها برای اتاق نشیمن و فضای پذیرایی از مهمانان پیشنهاد می شوند.

 

 

 

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ut et, eleifend Donec commodo libero. Praesent commodo fringilla consequat. sem, porta.
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .