قیمت کابینت آشپزخانه در سال 98 – لیست قیمت انواع کابینت

0 240

قیمت کابینت آشپزخانه در سال 98 – لیست قیمت انواع کابینت

قیمت کابینت آشپزخانه در سال 98:


با توجه به اینکه سال 97 یک سال عجیب از نظر تحولات شدید در بازار ارز و  به تبع آن نوسانات شدید در بازار کالا و خدمات بود، قیمت کابینت هم از این تغییرات و افزایش بی رویه مستثنی نبود. تا جاییکه زمینه ساز سودجویی خیلی از افراد شد.

برای اینکه بتوانیم قیمت کابینت در سال 98 را حدود دقیق برآورد کنیم ، بایستی در ابتدا قیمت کابینت و یراق آلات در سال 97 را بررسی نماییم و در نهایت تغییرات قیمت در سال جدید را بررسی و به قیمت کابینت در سال 98 برسیم.

قیمت کابینت آشپزخانه در سال 97


همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، قیمت کابینت آشپزخانه دچار تغییرات و رشد خیلی زیادی در سال 97 داشتقیمیت که در جدول زیر مشاهد می کنیم آخرین قیمت بدست امده در سال 97 می باشد.

قیمتی که در جدول فوق آورده شده است بصورت تقریبی قیمت کابینت در سال 97 می باشد  . و چون نوسانات زیادی داشته است بصورت تقریبی می باشد. و به صورت بازه ای از قیمت در نظر گرفته شده است.

نکته ای باید در اینجا به آن توجه کنیم این است که : ارائه قیمت دقیق کابینت بصورت متری و بدون در نظر گرفتن سادگی و سختی کار تا حدودی منطقی نمی باشد و قیمت کابینت آشپزخانه بایستی بعد از بازدید توسط طراح و سازنده ارائه گردد.

 

نکته مهم در مورد قیمت گیری کابینت

 


قیمتی که در جدول فوق در آورده شده است بیانگر قیمت یک متر طول کابینت با ابعاد و طرح استاندارد می باشد و همچنین یراق آلات در نظر گرفته شده نیز کاملاً متعارف در نظر گرفته شده است . بنابراین این قیمت برای کابینت های با طرح و سبک سلیقه ای صادق نخواهد نبود.

بنابراین ما توصیه می کنیم اگر می خواهید در انتخاب کابینت آشپزخانه خود کمی سلیقه به خرج بدهید و کابینت ها را متناسب با نوع استفاده ای می خواهید از ان داشته باشید طراحی کنید ، بایستی قیمت کابینت بعد از بازدید کارشناس و کابینت ساز برآورد شود.

بعنوان مثال : هر خانه ای برای خودش ابعاد و طرح مشخصی خواهد داشت. و در حین حال هر فردی هم برای انتخاب کابینت های خانه خودش دارای ایده و سلیقه منحصر به فردی است. ممکن ارتفاع یک خانه در حد چند سانتی متر نسبت به استاندارد بلندتر یا کوتاهتر باشد و یا اینکه جای  گاز و یخچال خانه شما از حالت استاندارد بزرگتر یا کوچکتر باشد.

داشتن کابینت جزیره یا اپن با طرحی خاص از دیگر معیار های مهم در قیمت کابینت آشپزخانه خواهد بود.

همه موارد فوق باعث خواهد شد که در نهایت قیمت کابینت آشپزخانه شما با آنچه که بعنوان قیمت یک متر کابینت بیان شده است متفاوت باشد.

اما نتیجه کار داشتن آشپزخانه ای با ایده و طرح مورد پسند شما خواهد بود که شاید کم یا زیاد بودن هزینه نسبت به قیمت متعارف زیاد مهم نباد.

تعیین دقیق قیمت کابینت آشپزخانه


با توجه به تفاسیر عنوان شده برای تعیین دقیق قیمت کابینت آشپزخانه توصیه می شود حتما و حتما از یک کابینت ساز بخواهید برای انجام بازدید و برآورد اطلاعات اولیه به محل پروژه بیاید و بعد از گرفتن اطلاعاتی از سلیقه و طرح مورد نظر شما ، یک قیمت دقیق به شما بدهد.

برای رسیدن به یک قیمت منطقی در بازار کابینت حال به سراغ عوامل و پارامترهای تعیین کننده در ارائه قیمت کابینت می پردازیم.

عوامل موثر در تعیین قیمت کابینت آشپزخانه

برای دستیابی به قیمت نهایی کابینت آشپزخانه در سال 98 بایستی به ابتدا عوامل موثر در تعیین یک مترطول کابینت و تغییرات بوجود آمده در قیمت و هزینه هریک از ان ها را بررسی نماییم و در نهایت به قیمت کابینت در سال 98 برسیم. این عوامل به سه مورد تقسیم می شود.

  • اولین آیتم در تعیین قیمت کابینت متریال مورد استفاده می باشد ( ورق ، یراق آلات )
  • دومین آیتم دستمزد نصاب و کابینت ساز و همچنین هزینه هایی نظیر حمل و نقل از کارگاه به محل پروژه می باشد.
  • و در نهایت سود در نظر گرفته برای طراحی و ساخت کابینت توسط مجری خواهد بود.

قیمت متریال کلی :

قیمت متریال مورد استفاده برای ساخت کابینت حدود 60 درصد قیمت نهایی رو شامل می شود و  هزینه کل متریال خرد و کلان کابینت شامل ابزار ها و چسب و ورق های کابینت و صفحات کابینت و دستگیره ها و یراق آلات و … می باشد. ( کابینت می توان از جنس کابینت ام دی اف ، کابینت ممبران – کابینت هایگلاس – کابینت تمام چوب و … باشد )

همگام با نابسامانی بوجود آمده در قیمت ارز در سال 97 که یک سال بسیار عجیبی در قیمت انواع مواد اولیه بود، قیمت متریال مورد استفاده برای کابینت نیز از این نوسانات مستثنی نبوده است. و قیمت کابینت آشپزخانه در سال 97 بسیار بالا رفته است.

اما هرچه به پایان سال 97 نزدیک شدیم تقریبا به سمت ثبات و پایداری نسبی قیمت ها پیش رفتیم بطوریکه پیش بینی می کنیم در سال 98 هم افزایش زیادی نداشته باشد. بنابراین درصد افزایش قیمت را 15 درصد در نظر گرفته ایم.

قیمت دستمزد:

دستمزد و یا اجرت کابینت ساز شامل حقوق کارگران و نصاب های کابینت و هزینه های حمل و نقل است که حدود 20 درصد قیمت کل کابینت رو شامل می شود و میتوانیم افزایش 30 درصدی را به این آیتم نسبت دهیم.

با توجه به اینکه سطح حقوق و دستمزد کابینت ساز ها و نصاب ها در این سال افزایش بیشتری داشته و بایستی درصد افزایش ان را در مقایسه با درصد افزایش قیمت متریال بالاتر در نظر گرفت.

میزان سود:

سود در نظر گرفته شده برای طراحی و ساخت و نصب کابینت که 20 درصد می باشد در مقایسه با سال 97 می توان افزایشی معادل 25 درصد را لحاظ کرد.

در نهایت برای کل مجموع هزینه ها، میتونیم 20 درصد افزایش قیمت نهایی رو در نظر بگیریم.

 

پیشنهاد ما


گرچه برای برآورد و تخمین قیمت کابینت در سال 98 تلاش زیادی شده و اعداد و ارقام بدست آمده تا حدود زیادی با بازار کار متناسب می باشد، ولی کاهش و افزایش شدید قیمت ها خارج از توان پیش بینی بوده و لحاظ نشده است.

بنابراین همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شده است برای تعیین قیمت دقیق کابینت آشپزخانه حتماً بایستی محل کار بازدید شود و قیمت دقیق و متناسب با سلیقه ارائه گردد.

در پایان لازم به عرض می دانم از تلاش تمامی همکارانم در قسمت طراحی و ساخت کابینت نهایت قدردانی را داشته باشم که توانستیم با توجه به تجربیات کاری آن ها یک برآورد تقریبی از قیمت کابینت آشپزخانه در سال 98 ارائه دهیم که برای کارفرمایان و مشتریان عزیز منبعی برای برآورد و تخمین هزینه مورد نیاز برای دیزاین آشپزخانه باشد.

همچنین شما بازدید کننده عزیز می توانید برای تعیین قیمت بروز انواع کابینت با کارشناسان ما تماس داشته باشید تا بصورت رایگان از پروژه شما بازدید کرده و قیمت نهایی را به شما تقدیم نمایند.

جهت مشاوره و خدمات کابینت با کارشناسان ما در تماس باشید

09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

in justo amet, venenatis commodo at risus velit, accumsan eleifend
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )