طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

فینالیست های بخش زنان معمار و فعال در حوزه ساخت جایزه Tamayouz سال ۲۰۲۰

864

بنیاد تمیّز کشور عراق از زمان شروع کار خود در سال ۲۰۱۲ میلادی تا به امروز، رشد قابل توجهی داشته است و از مسابقه ‌ای محلی به رویدادی شناخته شده در سطح بین المللی تبدیل شده است! از جمله داوران این رویداد بین المللی در طول این سال ‌ها می توان به افراد سرشناسی چون زاها حدید، جین دونکان (رئیس فعلی انجمن سلطنتی معماری بریتانیا) و انجلا بردی (رئیس سابق انجمن سلطنتی معماری بریتانیا) اشاره کرد. جایزه تمیّز ابتکار و ایده ای است مستقل برای پیشرفت حرفه ی معماری در کشور عراق و سراسر نقاط جهان، چه از نظر دانشگاهی و چه از نظر فعالیت های حرفه ای!

اما درباره جایزه بین المللی Tamayouz در بخش زنان معمار و فعال در حوزه ی ساخت بد نیست بدانید این جایزه به معمارانی تعلق می گیرد که در منطقه ی خاورمیانه و همچنین شمال آفریقا، فعالیت های مفید و تاثیرگذاری را از خود بر جای گذارده اند. این جایزه در دو بخش “ معماران زن برجسته و تاثیرگذار ” و همچنین “ معماران زن در حال شکوفایی و دارای آینده ای روشن و ایده آل” برگزار می گردد!

معماران کشورهای زیر واجد شرایط حضور در این جایزه می باشند: الجزایر، بحرین، قبرس، مصر، ایران، عراق، اردن، کویت، لبنان، لیبی، موریتانی، مراکش، عمان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی، سودان، سوریه، تونس، ترکیه، امارات متحده عربی و یمن. توجه داشته باشید از سال ۲۰۱۲ میلادی تا ۲۰۱۶ میلادی، فقط و فقط امکان حضور در جایزه زنان در معماری و ساخت و ساز فقط برای معماران زن عراقی، آزاد و ممکن بود؛ اما از سال ۲۰۱۸ میلادی، امکان حضور در این جایزه برای معماران زن منطقه ی خاورمیانه و همچنین شمال آفریقا و یا افرادی که در این منطقه مشغول به کار هستند، نیز فراهم شده است.

اعضای هیئت داوران جایزه ی بین المللی Tamayouz زنان معمار و فعال در حوزه ی ساخت سال ۲۰۲۰ میلادی عبارتند از:

Nadia Habash ؛ معمار فلسطینی، مدرس دانشگاه Birzeit و مدیرعامل مهندسین مشاور Habash

Jala Makhzoumi ؛ استاد معماری منظر در دانشگاه آمریکایی بیروت ، رئیس انجمن منظر لبنان و هم بنیانگذار واحد ۴۴

Ebtissam Moustapha ؛ معمار و استاد دانشگاه مصری و هم بنیانگذار ENCODE ، (برگزیده ی بخش معماران زن در حال شکوفایی و دارای آینده ی ای روشن و ایده آل در سال ۲۰۱۸ میلادی).

Anna Schabel ؛ مدیر استودیوی معماری Wilton

Deyala Tarawneh ؛ معمار ، شهرساز و رئیس گروه معماری دانشگاه اردن

و Ahmed Al-Mallak ؛ مدیر جایزه بین المللی Tamayouz

(لازم به بیان است به دلیل همه گیری ویروس کرونا در سراسر نقاط جهان، فرآیند بررسی روزمه و فعالیت های معماران توسط اعضای هیئت داوران، به صورت آنلاین انجام شده است.)

فینالیست های (نامزدهای نهایی) بخش معماران زن در حال شکوفایی و دارای آینده ی روشن و ایده آل جایزه Tamayouz:

Deena El-Mahdy (مصر) ،

Radwa Rostom (مصر) ،

ساناز قائم مقامی (ایران) ،

شبنم خلیل پور (ایران) ،

و یاسمن اسماعیلی (ایران/ایالات متحده آمریکا)

و فینالیست های (نامزدهای نهایی) بخش معماران زن برجسته و تاثیرگذار جایزه Tamayouz:

Hanaa Dahy (مصر/آلمان) ،

Lina Ghotmeh (لبنان/فرانسه) ،

و شادی عزیزی (ایران).

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

non dapibus facilisis libero. eget felis mattis massa Praesent accumsan Donec commodo
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ