فضاهای اختصاصی باشگاه ورزشی به سبب حفظ فاصله گذاری اجتماعی - معماری

فضاهای اختصاصی باشگاه ورزشی به سبب حفظ فاصله گذاری اجتماعی

0 535

به تازگی صنعت بزرگ باشگاه ‌های بدنسازی ۲۴ ساعته ایالات متحده آمریکا از اعلام ورشکستگی تعدادی از باشگاه ‌های بزرگ لس‌ آنجلس در تعطیلی‌ های دوران کرونا خبر داده است! اما در این میان، یک سالن ورزشی ، ایده ی جدیدی را اندیشیده است!

صاحب باشگاه بدنسازی Inspire South Bay Fitness در منطقه ردوندو بیچ در شهر لس‌ آنجلس کالیفرنیا فضاهای اختصاصی را به سبب حفظ فاصله گذاری اجتماعی و همچنین هماهنگی ورزشی برای مشتریان خود ایجاد کرده است تا با خیال راحت در ایام کرونایی ورزش کنند! Peet Sapsin ، صاحب باشگاه بدنسازی Inspire South Bay Fitness در این باره می‌ گوید که مشتریان این فضاهای پلاستیکی را برای تمرینات اختصاصی دوست دارند.

مربی باشگاه با راه رفتن میان اتاقک ‌های پلاستیکی، شاگردان خود را برای انجام حرکات درست مدیریت می‌ کند

وی در ابتکاری جدید اتاقک‌ های پلاستیکی مجزا را برای ورزشکاران خود به سبب رعایت فاصله گذاری اجتماعی ایجاد کرده است. در این باشگاه ورزشی همه چیز به صورت مدام و با دقت ضدعفونی می ‌شود. مشتریان قبل از ورود ملزم به استفاده ماسک هستند! پس از ورود و سنجش درجه حرارت بدن و نداشتن تب، ورزشکاران اجازه ورود به اتاقک‌ های ویژه را پیدا می کنند و می توانند ماسک خود را بردارند. داخل این فضاهای پلاستیکی با دمبل، استپ و همچنین کفپوش مجهز شده است.

جنس این پلاستیک ‌ها نیز از نوع پرده‌ های پوششی شفاف است. داربست هر اتاقک تمرین نیز از لوله‌ های شیر آلات حمام ساخته شده است. آماده ‌سازی تمام این اتاقک ‌ها در باشگاه تنها سه روز به طول انجامیده است و جایگزین ارزانی است برای حفاظ ‌های با پلاستیک سخت! در حال حاضر در هر سانس تنها ۹ ورزشکار می ‌تواند از اتاقک‌ های کپسولی این باشگاه ورزشی استفاده کند؛ جالب است بدانید ورزشکاران و مشتریان از وجود این اتاقک‌ ها در باشگاه به وجد آمده اند و از آن استقبال کرده‌ اند.

Peet Sapsin ، صاحب باشگاه بدنسازی Inspire South Bay Fitness درباره ی ایده ساخت این اتاقک ‌های پلاستیکی چنین می گوید:

” در هنگام ساخت اتاقک ‌ها تلاش کردیم تا به یک سوال پاسخ دهیم: چه کاری می ‌توان کرد تا مشتریان در حین ورزش از ماسک استفاده نکنند؟ و راحت نفس بکشند؟ بنابراین خلاقیت شکل گرفت و اتاقک ‌های پلاستیکی ساخته شد. این فضاها مورد استقبال ورزشکاران قرار گرفته است و با اطمینان و روحیه خوب، ورزش می ‌کنند. “

برخی از لس ‌آنجلسی ‌ها همچنان قصد ندارند که به سالن ‌های ورزشی بازگردند. چندی پیش صنعت بزرگ باشگاه ‌های بدنسازی ۲۴ ساعته از اعلام ورشکستگی تعدادی از باشگاه ‌های بزرگ لس ‌آنجلس در تعطیلی ‌های دوران کرونا خبر داده است! حدود ۱۳۰ باشگاه ورزشی در ۱۸ منطقه بزرگ لس ‌آنجلس در دوران قرنطینه، به طور دائم بسته شده اند!

در انتها لازم به بیان است تحقیقات جدید پزشکان و محققان نشان داده است که ورزش مرتب می ‌تواند از بروز عوارض شدید ویروس کرونا جلوگیری کند.

ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ut et, sem, risus elementum eleifend consequat. vel, in lectus mi, suscipit
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )