فراخوان انتشار آثار در جلد دوم «کتاب سال معماری معاصر ایران 1398-1396 »

0 3

هنرمعماری قصد دارد جلد دوم «کتاب سال معماری معاصر ایران» را منتشر نماید. اکنون یک دهه پس از انتشار کتاب موفقیت‌آمیز و جریان‌ساز «معماری معاصر ایران» تألیف امیر بانی مسعود، و با کسب تجربه در انتشار کتابهایی همچون جلد نخست کتاب سال معماری معاصر ایران(1397)، زندگینامه‌ی مهندس هوشنگ سیحون(هوشنگ سیحون: هنرمند، نقاش و معمار) و دکتر علی اکبر صارمی(تار و پود و هنوز…)، بعنوان یکی از پرافتخارترین مجموعه‌های انتشاراتی تخصصی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران قصد دارد نسخه‌ی جدید «کتاب سال معماری معاصر ایران» را منتشر نماید.

با این مقدمه از کلیه‌ی شرکت‌های مهندسان مشاور، دفاتر معماری و معماران مستقل جهت حضور در این کتاب که پنجره‌ای است از معماری امروز ایران برای آیندگان دعوت بعمل می‌آید.

شرایط حضور در کتاب:

* این کتاب به معرفی قریب یکصد پروژه‌ی برتر کشور در 5 بخش ذیل می‌پردازد: 1) معماری 2 )شهرسازی و منظر 3)طراحی داخلی و بازسازی 4) مرمت و احیا 5)کانسپت(آثار اجرا نشده)

* بخشی از کتاب نیز به معرفی آثار طراحی و اجراشده‌ی غیرمعماری معماران، شامل مبلمان، لایتینگ، نقاشی و مجسمه‌سازی اختصاص خواهد داشت.

* کتاب سال معماری معاصر ایران مشخصاً بصورت سالانه منتشر خواهد شد. در جلد دوم کتاب قصد داریم آن دسته از برترین آثار کشور را که در سالهای1396 و 1397 و 1398 «طراحی» و یا «اجرای» آنها به پایان رسیده است را چاپ نماییم.

* تکمیل ساخت پروژه یا عدم تکمیل آن در این بین الزامی نیست. کتاب شامل آثار اجرا شده و طرح‌های اجرا نشده است. معرفی آثار توسط دیگر رسانه‌ها یا مسابقات در انتخاب یا رد آثار اثری ندارد.

* در حالت پایه‌ای، هنرمعماری برای تمامی آثار منتخب حاضر در این کتاب، حداقل 4 در نظر گرفته است که 2 صفحه‌‌ی آن بصورت رایگان برعهده‌ی هنرمعماری است.

* آثار ابتدا به ساکن بر اساس دسته بندی بند نخست و سپس در هر دسته براساس حروف الفبای نام معمار اصلی اثر چاپ خواهند شد.

* تدوین، صفحه‌آرایی و طی فرایندهای قانونی چاپ این کتاب کاملاً بر عهده‌‌ی هنرمعماری است.

* یک نسخه از صفحات مربوط به هر اثر جهت چک نهایی به دفتر معمار ارسال خواهد شد. هدف، رفع اشکالات علمی،فنی و شناسنامه‌ای و نه گرافیک اثر خواهد بود.

مشخصات محتوایی و فنی کتاب:

• ابتدای کتاب شامل مقالاتی از اساتید گرانقدر خواهد بود که به دعوت هنرمعماری، مطالبی را بصورت اختصاصی برای این کتاب خواهند نوشت. محتوای مقالات بسته به تخصص نویسنده، پیرامون مسائل معماری معاصر ایران ، معماران و آثار خواهد بود.

• انتهای کتاب همچون دوره‌ی پیشین شامل شناسنامه‌ی آثار به زبان انگلیسی خواهد بود.

• تحریریه‌ی هنرمعماری بخش‌های ویژه‌ای برای کتاب درنظر دارد که به نمایه سازی اشخاص، رسانه‌ها و رویدادها خواهد پرداخت.

• قطع رحلی بزرگ به ابعاد 32 در 23 سانتی متر

• کاغذ گلاسه‌

• جلد سخت

• قاب چوبی‌

• چاپ و تحویل تا قبل از نوروز 1399

• به ازای حضور هر اثر به هر دفتر معماری یک جلد بصورت رایگان اهدا خواهد شد. تعداد بیشتر کتاب‌های درخواستی مشارکت کنندگان عزیز با حداکثر تخفیف (35درصد) به فروش خواهد رسید.

ارسال اطلاعات:

ارسال اطلاعات می‌بایست مطابق با استانداردکتاب باشد که جزئیات آن در جدول پیوست توضیح داده شده است.

هنر و معماری

http://aoa.ir

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

vel, elit. non felis Donec neque. ultricies commodo eget Nullam justo in
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .