ظاهر اتاق خود را با هزینه‌ای اندک متحول کنید!

0 0

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که از ظاهر اتاق خود ناراضی بوده یا از آن خسته شده باشید. در این وضعیت، بهترین راه اینست که تغییرات جزئی اما چشمگیری در اتاق خود ایجاد کنید. به جای جایگزین کردن تمام وسایل (با هزینه ای بالا)، بر روی تغییر و ترمیم وسیله‌های موجود تمرکز کرده و انتخاب‌های هوشمندانه‌ای در مورد صرف هزینه برای خرید اقلام جدید انجام دهید. در این مطلب، یک راه حل پنج مرحله‌ای با عناوین حذف، نوسازی، نقاشی، تغییر وضعیت، و خرید برای دستیابی به یک اتاق زیبا و بهبود یافته به شما ارائه می‌گردد.

حذف

قبل از افزودن وسایل جدید (و رنگ آمیزی اتاق)، اولین گام این است که کلیه وسایل و اقلام اضافی و بلا استفاده را از اتاق خود حذف کنید. هر گونه مبلمان یا اقلام تزئینی قدیمی و آزار دهنده باید از اتاق بیرون برده شوند. یکی از کارهای دیگری که باید در این مرحله انجام دهید این است که گرد و غبار زیر تخت و دوده‌های اطراف پنجره را پاک کنید.

نوسازی

بعد از حذف اقلام اضافی اتاق، نوبت آن رسیده که نگاه متفاوتی به اجزا باقیمانده بیندازید. برای این کار می‌توانید از یک دوست طراح کمک گرفته، و یا حتی از فضای اتاق عکس گرفته و در جایی غیر از خانه (برای مثال، در یک کافه) آنها را مورد بررسی قرار داده و دیدگاه خود را در مورد اتاقتان تغییر دهید. هدف شما در این مرحله، یافتن حداقل یک قطعه یا وسیله با قابلیت نوسازی است.

چند ایده نوسازی:

  • تعویض روکش مبل یا نیمکت
  • رنگ آمیزی قاب آینه
  • کوتاه کردن پایه‌های یک میز و تبدیل آن به میز قهوه
  • افزودن چرخ به پایه‌های میز
  • رنگ آمیزی پایه‌های صندلی یا میز
  • رنگ آمیزی بخش جلویی کشوهای کمد لباس
  • تعویض دستگیره‌های کابینت
  • ترمیم اشیا تزئینی چون میز پاتختی، آباژور، یا پرده‌های اتاق

رنگ آمیزی

حتی اگر سال گذشته اتاق خود را رنگ کرده‌اید، قطعا باز هم لکه‌های زیادی روی دیوارها پیدا خواهید کرد. سوراخ‌های کوچک روی دیوار را (جای میخ یا ضربه) قبل از رنگ آمیزی، پر کنید.

چگونگی رنگ آمیزی دیوارهای داخلی

اگر زمان زیادی از آخرین باری که  اتاقتان را رنگ کرده اید گذشته، رنگ آمیزی اتاق می تواند یکی از بهترین راه حل های موجود برای نوسازی ظاهر آن باشد. اگر وقت و حوصله زیادی دارید، می‌توانید حتی سقف اتاق را هم برای دستیابی به یک ظاهر یکدست و لوکس رنگ کنید.

[wp-rss-aggregator]

تغییر وضعیت

بعد از تکمیل رنگ آمیزی، زمان آن رسیده که نحوه چینش وسایل اتاق را تغییر دهید. سعی کنید در صورت امکان نقطه کانونی اتاق خود را از تلویزیون به یک شومینه و یا یک پنجره با منظره زیبا تغییر دهید.

اگر همیشه تخت خود را به دیوار چسبانده‌اید، اینبار سعی کنید آن را به مرکز اتاق نزدیک کرده، و یا یک مبل پاتختی با چراغ خواب به پشت آن اضافه کنید. تخت خود را به کنار یک دیوار دیگر منتقل کرده، موقعیت صندلی‌ها یا مبلمان خود را عوض کرده، گلدان‌ها را به موقعیت‌های متفاوتی انتقال داده، و اتاق را با یک چینش جدید نوسازی کنید. اگر بعد از مدتی حس کردید که از موقعیت جدید یک وسیله راضی نیستید، می‌توانید باز هم محل آن را تغییر داده و یا به جای قبلی خود بازگردانید.

خرید

به یاد داشته باشید که این مرحله را باید حتما بعد از تکمیل چهار مرحله آخر انجام دهید. احتمالا در این مرحله می‌توانید حدس بزنید که چه وسایل جدیدی برای اتاق خود احتیاج دارید. سعی کنید وسایلی بخرید که جلوه زیبا و خیره کننده‌ای به اتاقتان بدهند. یک آباژور متفاوت، آثار هنری برجسته، و یا یک لحاف و روتختی طرح دار، می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای خرید باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

dolor elit. Donec ut consequat. pulvinar mattis risus odio
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .