طولانی ترین گذرگاه دریایی جهان در هنگ کنگ

0 16

هنگ‌ کنگ شهری جزیره‌ ای در جنوب چین با هفت میلیون و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت، در حال حاضر توریسیتی ‌ترین‌ شهر جهان است! سالانه ۳۰ میلیون نفر از این شهر دیدن می‌ کنند! عددی که دو برابر گردشگران پاریس است!

نام هنگ کنگ برگرفته از دو کلمه‌ ی چینی (Heung) و (Gong) به معنی عطر خوش بندر است که به رایحه ‌ی آب جاری در رودخانه ‌ها اشاره دارد! این منطقه از حدود پنج هزار سال پیش مسکونی بوده است و آثاری از دوره نوسنگی نیز در آن یافت شده‌ است. بد نیست بدانید هنگ کنگ از سال ۱۸۴۲ میلادی تا ۱۹۹۷ میلادی ، جزو مستعمرات امپراتوری بریتانیا بود؛ در سال ۱۹۹۷ میلادی و پس از پایان یافتن پیمان پیشین به جمهوری خلق چین پیوست. البته هنگ کنگ در جنگ جهانی دوم، مورد تسخیر ژاپن بوده ‌است!

هنگ کنگ ، شهری با ۳۹ ساختمان بلند که ارتفاع هر یک بیش از ۲۰۰ متر است، به شهر آسمان خراش ها معروف شده است! هنگ کنگ شهری است که تعداد ۴ برج بلند از مجموع ۱۵برج مرتفع دنیا را در خود جای داده ‌است.

پل جدید هنگ کنگ-ماکائو-ژوهای ، طولانی ترین پل دریایی (طولانی ترین گذرگاه دریایی جهان) در سراسر جهان است که هنگ‌ کنگ، ژوهای و ماکائو را به هم متصل می  ‌کند (منطقه ژوهای در جنوب چین را به هنگ کنگ و ماکائو وصل می کند). این پل و مسیری که آن را به جاده متصل می کند، در کنار یک جزیره مصنوعی ساخته شده است و دارای یک تونل ۷ کیلومتری برای عبور کشتی می باشد که در مجموع ۵۵ کیلومتر طول دارد! هزینه ساخت این پل حدود ۲۰ میلیارد دلار بوده است.

حالب است بدانید با فولادی که در ساخت این پل به کار رفته است، می توان ۶۰ برج ایفل ساخت! عملیات ساخت این پل دریایی در ۱۵ دسامبر سال ۲۰۰۹ میلادی آغاز شد و در ۶ فوریه سال ۲۰۱۸ میلادی به پایان رسید.

ریموند کنگ ، مدیر این پروژه درباره ویژگی های پل هنگ کنگ-ماکائو-ژوهای می گوید:‌

” قبل از ساخت این پل، تمام کسانی که می ‌خواستند بین این سه شهر رفت و آمد کنند می ‌بایست مسیری بیش از ۲۰۰ کیلومتر را می پیمودند! طی کردن جاده‌ های شلوغ چهار ساعت طول می ‌کشید. این پل فاصله این سه شهر را به ۶۵ کیلومتر رسانده است! این پل همچنین باعث بهبود تعاملات مالی ، تجاری ، فرهنگی و گردشگری بین سه شهر خواهد شد. آخرین طوفانی که در اینجا رخ داده بود، در ماه سپتامبر بود و یک ماه بعد از آن توانستیم پل را افتتاح کنیم. در نتیجه پل در مواجهه با طوفان های شدید امتحان خود را با نمره عالی پس داده است! “

۷۰ میلیون نفری که در این منطقه در حال رشد و توسعه زندگی می کنند با عبور از این پل می توانند به سرعت و به راحتی به مرکز مالی هنگ کنگ و جزیره ماکائو سفر کنند. این پل می تواند ۱۲۰ سال عمر کند و توانایی مقاومت در برابر زلزله‌ های شدید و همچنین طوفان های سهمگین را نیز دارد.

ابگینه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ut Lorem libero ipsum eleifend dapibus odio
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .