طراحی کافی شاپ و فروشگاه Bolshecoffee / معماری AKME

0 25

نام پروژه : کافی شاپ و فروشگاه Bolshecoffee

فروشگاه، سن پترزبورگ، روسیه

AKME

43 متر مربع

2018

عکسبرداری: Polina Poludkina

معماران سرپرست: Vladimir Spakis, Dmitrii Kamenskii, Olga Kulish

کافی شاپ و فروشگاه Bolshecoffee Roasters ، یک فضای مینیمالیستی در یک ساختمان تاریخی است که در مرکز سن پترزبورگ روسیه قرار دارد. انجام این پروژه بر عهده دفتر معماری AKME بوده است. هدف اصلی پروژه، این بوده است که عملکردهای مختلفی مانند فروشگاه، کافه و کاپینگ در یک فضای 43 متر مربعی جا شوند.

فضای این کافه بر اساس نیاز و موقعیت، تغییر عملکرد پیدا می کند. میز مرکزی، بخش اصلی مربوط به کاپینگ است، اما همان طور که می بینید، می توان در روزهای دیگر، آن را به سمت عقب حرکت داد و فضای ایجاد شده حاصل از آن را می توان برای انجام کار یا پذیرایی از مهمان ها مورد استفاده قرار داد. در اتاق عقبی، یک استند نمایشی کوچک نیز وجود دارد که تجهیزات و فضاهای نگهداری گوناگونی دارد.

یک نردبان فلزی که به رنگ آبی در آمده و یک سیستم قفسه بندی که از جنس پلی کربنات شفاف است، به وسیله معماران، طراحی شده اند تا در عین به حداکثر رساندن فضای نمایش، روشنایی بصری ساختار، حفظ شود.

نمای بار، نیمکت ها، سطح کانترها و سینک بتنی توسط گروه LICK MY BRICK تولید شده اند. طراحی گرافیک توسط Ann Opsteine انجام شده است. وجه تمایز پروژه، ترکیبی از رنگ هایی با پایه روشن و دیتیل های واضح است که فضای دو اتاق را به صورت یک کل یکپارچه در آورده و یک حالت سبک و روشن ایجاد می کنند که در سن پترزبورگ، خیلی ضروری می باشد.

با این که این کافه ، مساحت چندان زیادی ندارد، به خاطر طراحی خوبش، وقتی شما از بیرون به آن نگاه می کنید، آن را دلباز و وسیع می بینید.

 

 

 

 

 

archdaily.com

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ut fringilla vulputate, consectetur venenatis, odio
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )