طراحی کافی‌شاپ برگرفته از ساختمانی سنتی در توکیو

طراحی کافی‌شاپ برگرفته از ساختمانی سنتی در توکیو

کافی‌شاپ Connel (کانل) در منطقه Minato (میناتو) شهر توکیو قرار دارد. تیم طراحی، سقف و دیوارهای ساختمان را دست‌نخورده باقی گذاشتند و فقط کفپوش و اثاثیه را نوسازی کردند. حاصل هنر آن‌ها، فضایی است که مشتری‌ها را به آرامش و معاشرت دعوت می‌کند.
کافی‌شاپ در طبقه دوم ساختمان قدیمی Sogetsu Kaikan (سوگتسو کایکان) واقع است. معمار ژاپنی برنده جایزه Pritzker (پریتزکر)،Kenzo Tange (کنزو تانگ)، طراحی پروژه را بر عهده داشت؛ نتیجه کار او، مجموعه‌ای از ویژگی‌های دقیق است. معمار پروژه، طی همکاری با Masumi Hotta of Nomura Co، تصمیم گرفت که فضای کافی‌شاپ، ظرافت و زیبایی ساختمان سنتی را بازتاب دهد.

کافه، عمدتاً توسط Nendo (نندو)، مدیریت شد که Connal نامیده شد. این اسم از کلمه ژاپنی Koneru گرفته شد که به معنای سرشتن و قالب‌گیری یک مشت خاک است.
واژه Nendo، در زبان ژاپنی به معنای خاک است. آرم کافه بر اساس حرف n حرف اول کلمه (Nendo)، طراحی شد و به شکل انحنای دو C درآمد.

کفپوش ساختمان که از یک طرف تا سمت دیگر امتداد یافته، پیشخوان را نیز تشکیل می‌دهد. تشابه کفپوش و پیشخوان، طرحی منسجم خلق کرده و کمک می‌کند تا بر روی شفافیت نیمه بالایی دیوارها، تأکید کند. انعکاس کف‌پوش و گلخانه بیرونی در سقف، اثری چشمگیر خلق کرده است. آینه سیاه روی پیشخوان، حسی مسحورکننده و مینیمالیست ایجاد کرده است. صندلی‌های قدیمی Tulip (تیولپ) را به رنگ سیاه مات درآوردند که در کنار میزهای Tulip چیده شدند؛ میزهایی که روی آن‌ها، یک شیشه سیاه کشیده شد.

مجموعه وسایل به شکل شکلات‌های لوبیا مانند، صندلی‌های مینیمالیست Twig و مبلمان با ویژگی‌های قوی و برجسته، مواردی هستند که در  پروژه‌های چندکاره Nendo به چشم می‌خورند. پروژه کافی‌شاپ Connel این شرکت، نشان داد که تیم طراحی عاشق خلق جزئیات در مقیاس‌های بزرگ هستند.


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ