طراحی کافه رستوران زنترال / شرکت معماری Messner

0 2
© Oliver Jaist

کافه رستوران زنترال / گروه معماری Messner

معماران: گروه معماری Messner

محل: Südtirol، ایتالیا

دسته بندی: کافی شاپ

مساحت: 200 متر مربع

سال تکمیل پروژه: 2019

عکس‌ها از: Oliver Jaist

تولید کنندگان : Arper, Prostoria, Autodesk ، رابرت مک­ نیل و همکاران

مشتریان : Wally & Markus Pechlaner

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. با بازسازی و طراحی مجدد محل­های قدیمی، یک کافه و رستوران پذیرایی و کاربردی طراحی شد. برای اینکه در روز نور بیشتری به داخل وارد شود، پنجره­های قوس­دار موجود در نمای غربی و جنوبی از کف بنا اجرا شدند. به این ترتیب این نماها قوس­های پی در پی در ضلع شمالی ساختمان ایجاد می­کنند.

طاق­های ضلع غربی که در سمت خیابان قرار دارند، دید بین فضای عمومی و بار را افزایش می­دهد و حالت دعوت کننده و فراگیر و مهیجی در زندگی عمومی روستا دارد. پنجره­ های بزرگ و دلگشا با سایه­ بان­های سبدی شکل در قسمت جنوبی، فضای رستوران را شبیه باغی آفتابی می­کند، که در حال حاضر از طریق درهای چوبی جنب قوس­ها، قابل دسترس است.

© Oliver Jaist

فضای ورودی کافه رستوران زنترال ابتدا به پیشخان نوشیدنی منتهی می­شود. عنصری سقفی که به عنوان آباژور و صدا­­گیر بکار گرفته می­شود، مرکز کافه را نشان می­دهد. به کمک پنجره های قوسی شکل و تمهیدات و چیدمان راحت نشستن، تماشای جریان زندگی عبوری خیابان و رهگذرها فرح بخش است. مرز بین فضای داخل و بیرون نامشخص به نظر می­رسد. دیوار ساده و بی پیرایه مرکزی همانند قلب رستوران عمل می­کند. این دیوار هم بین فضاها ارتباط برقرار می­کند و هم آنها را از هم تفکیک می­کند. نگاه کردن به دیوار باعث درک مستقیم یا فقط حسی فرضی می­شود. کلیه دسترسی­ها و راه­های کاربردی که پیشخان نوشیدنی، آشپزخانه، رستوران و باغ مهمان را به هم وصل می­کند، از این نقطه می­گذرد.

سنگ مرمر گنیسی، چوب گردو و بلوط و همچنین مبلمان تیره که مقابلش چیده شده­اند، فضای دلپذیر داخلی را تعریف می­کنند.

© Oliver Jaist
© Oliver Jaist

در امتداد نمای طاق شکل، سقفی چوبی نمایان می­شود، سقف پیشخان نوشیدنی را به فضای رستوران متصل می­کند. انتخاب مبلمان تیره در قسمت جنوبی، به نظر می رسد روی کف چوبی رستوران شناور است. رنگ تیره آن حس گرما را القا می­کند که مشتریان را به ماندن دعوت می­کند. چراغ­ها که توسط طراح آنتوانت بدر (Antoinette Bader) طراحی و ساخته شده­اند، فضای داخلی را به محیطی شکوهمند و تحسین برانگیز تبدیل می­کند.

در فضای کافه رستوران زنترال ، موقعیت نورهای موضعی و نقطه­ای به کمک چراغ­های ریلی تعبیه در سقف تغییر می­یابد. به­کار گیری عناصر معماری و مبلمان حداقل در کافه رستوران زنتال امکان استفاده آزاد از فضای محیط را امکان پذیر می­سازد. فضاها و حس و حال طراحی  داخلی یکدیگر را تقویت می ­کنند، و به نرمی با هم می­آمیزند.

© Oliver Jaist
© Oliver Jaist

کافه رستوران زنترال

ARCHDAILY

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

velit, dolor. vel, odio elit. sit Aliquam risus ut amet,
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .