طراحی چشمه آب گرم توسط استودیو معماری BIUE در چین

0 23

این چشمه آب گرم در طبیعت بکر دره های شمالی شهر چنگده چین قرار گرفته است که در اثر انفجارهای آتشفشانی شدید در سال های دور ایجاد شده است. بیشتر چشمه های آب گرم این دره توسط مردم محلی مورد استفاده قرار می گیرد، اما با تلفیق گیاهان و چشمه های آب گرم یک فضای آرام منحصر به فرد برای استراحت مردم شهر و رهایی آن ها از زندگی سریع و ماشینی شهری ایجاد شده است. طراحی چشمه آب گرم توسط استودیو معماری BIUE و در زمینی به مساحت ۱۵۶۰ مترمربع انجام شده است

طراحی چشمه آب گرم توسط استودیو معماری BIUE در چین

پس از مشاهده و بررسی دره و محیط اطراف آن، عمیق ترین نقطه دره که یک منطقه آرام میان کوه ها و در کنار آب های طبیعی بود، برای محل قرار گیری این پروژه انتخاب شد. استودیو معماری BIUE برای طراحی این پروژه از فضای طبیعی و عناصر موجود در آن الهام گرفته است. آن ها کوه های کنار هم را توسط برج های عمودی صلب و جعبه های افقی شفاف شبیه سازی کرده اند و فرمی مانند دره ایجاد کرده اند.

این پروژه هشت برج با ارتفاع و زاویه های متفاوت دارد که استخرهای آب گرم طبیعی در طبقات اول دو برج و فضاهای خدماتی در طبقات بالاتر آن ها قرار دارند. طبقات دوم این هشت برج شامل دو چشمه آب گرم طبیعی، پنج استخر و یک فضای استراحت است. جعبه های شیشه ای کنار برج ها نیز توسط گیاهان پوشیده شده اند.

هشت برج این مجموعه از طریق مسیر پیاده روی زمینی در طبقات اول و مسیر پیاده روی هوایی در طبقات دوم با یکدیگر در ارتباط هستند. مسیرهای این مجموعه نقطه پایان ندارند و کاربران می توانند جهت حرکت خود را به صورت اختیاری تعیین کنند و قدم زدن در این مسیرها احساس حضور در جنگل را به کاربران القا می کند. در میان این مسیرها فضاهای عملکری کوچک مانند کافی شاپ، محل استراحت، آرایشگاه و فروشگاه قرار گرفته اند.

در ساخت این پروژه از مصالح طبیعی پیرامون سایت استفاده شده است. دیوارهای خارجی برج ها از سنگ های آتشفشانی و فضاهای داخلی از بامبو و چوب و سنگ ساخته شده اند.

آرمین رحیمی وند ، کارشناسی ارشد معماری منظر ,ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

porta. ipsum adipiscing elit. quis pulvinar
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )