طراحی پلان رستوران : از صفر تا صد اصول را بیاموزید

0 5

یکی از اولین مراحل راه اندازی یک رستوران، طراحی پلان آن می باشد. طراحی پلان رستوران باید به نحوی صورت گیرد که آن را از دیگر محیط های اطراف، مشخص و جدا نماید و تمایز آن را از مکان های دیگر به خوبی نشان دهد. یکی از مهم ترین اصول در راه اندازی رستوران، محلی است که برای آن در نظر گرفته می شود. این که مایل باشید رستوران خود را در یک منطقه شلوغ و پر هیاهو راه اندازی کنید یا آن را در فضایی دنج و دور از سر و صدا و ترافیک تاسیس نمایید، به نحوه تفکر و سلیقه شما وابسته است. انتخاب محل و موقعیت رستوران، امر خیلی مهمی است. بعد از آن، نوبت به طراحی پلان رستوران می رسد. با معماری و زندگی همراه باشید تا نکات طراحی پلان رستوران را بیاموزید.

پیش از اقدام به هر کاری برای طراحی داخلی، باید طراحی پلان رستوران را با دقت زیاد انجام داد. نخستین گام، این است که ابعاد و مساحت فضای مورد نظر را به دست بیاورید. محاسبه و اندازه گیری ابعاد داخلی رستوران، به دست مهندس معمار صورت می گیرد. بعد از این که ابعاد دقیق فضا مشخص شد، نوبت به آن می رسد که طراحی داخلی رستوران را شروع کنید.

در این زمان است که هر چه در ذهن شما می باشد، شامل تعیین محل قرارگیری آشپزخانه، تعیین محل تجهیزات آن، سالن رستوران و نحوه چیدمان فضای داخل رستوران، باید با مهندس معمار به مشورت گذاشته شود.

مهندس معمار یا طراح داخلی می تواند چیزهایی که در ذهن شماست را مد نظر قرار داده و معماری داخلی رستورانتان را انجام دهد. شما می توانید جهت برنامه ریزی برای قرار دادن تجهیزات و اجزای دکوراسیون داخلی رستوران خود با مهندس معمار مشورت کنید و در هر بخشی که حس کردید طرح یا برنامه با سلیقه و آن چه نیاز دارید، همخوانی ندارد، موضوع را با وی در میان بگذارید.

مراحل طراحی پلان رستوران

نخستین مرحله در طراحی داخلی هر فضایی، تهیه کردن برنامه فیزیکی می باشد. برنامه فیزیکی، اطلاعات زیادی از ساختمان ها، مساحت ریز فضاهای موجود در آن ها و مقدار اشغال فضا در اختیار ما می گذارند. این بخش بر اساس استانداردهای فضایی موجود و با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه شخصی کارفرما تهیه می شود. بعد از این که اطلاعات برنامه فیزیکی تکمیل شد، نوبت به مرحله لکه گذاری روی نقشه یا همان پلان می رسد. لکه گذاری را بایستی بر مبنای ساماندهی فضا انجام داد و اگر در این رابطه، اطلاعات کافی به دست نیاید، امکان دارد طراحی نقشه رستوران با مشکلاتی رو به رو شود که برای جبران آن ها مجبور به صرف هزینه زیادی خواهید شد. از این رو، محدوده هر بخش در طراحی داخلی رستوران شما باید مشخص و معین باشد. جهت این کار از رنگ های گوناگون و شکل های مختلف استفاده می شود.

سیرکولاسیون و روابط فضایی، مرحله بعدی طراحی نقشه رستوران را تشکیل می دهند. در این مرحله، مسیرهای دسترسی، روابط فضاها و سیرکولاسیون در نقشه مشخص می شوند. امکان دارد بررسی دسترسی ها به ایجاد تغییرات اساسی در لکه گذاری که در مرحله پیشین صورت گرفته، بیانجامد. مثلا فضای رفت و آمد گارسون ها نباید با دسترسی مشتریان رستوران به سرویس بهداشتی در تداخل قرار بگیرد. هر مشکلی که در این مرحله ایجاد شود، با بازگشت به مرحله پیشین در لکه گذاری رفع می شود.

فضاهای مثبت و منفی

مرحله بعد در طراحی نقشه رستوران، در نظر گرفتن فضاهای مثبت و منفی است.

همان طور که فضاهای مثبت برای ما اهمیت دارند، فضاهای منفی نیز حائز اهمیت و نیازمند توجه می باشند، زیرا این وجود فضاهای منفی است که باعث می شود فضاهای مثب معنا پیدا کنند. به عبارت دیگر، فضاهای مثبت با حضور فضاهای منفی دیده می شوند. به همین خاطر در طراحی پلان رستوران، فضاهای مثبت، هاشور زده می شوند و چیزی که باقی می ماند، همان فضای منفی است.

به این شکل، نسبت فضاهای مثبت و منفی به یکدیگر حاصل می شود. این نسبت باید در تناسب با استانداردهای موجود باشد، زیرا امکان دارد فضاهای منفی رستوران از استانداردهای مورد نیاز آن بیش تر باشند. در این صورت، فضای منفی با عنوان فضای پرت شناخته می شود. اگر به چنین مشکلی برخورد شود، باید با بازگشت به مرحله قبل، اشتباهات رخ داده را تصحیح کرد. صد البته اگر فضاهای مثبت نیز بیش از حد باشند، تردد راحت و آرامش در فضا مختل می شود و باز نیاز خواهد بود در طراحی نقشه تجدید نظر شود تا بتوان تعادل مناسبی بین فضاهای مثبت و منفی ایجاد نمود.

ضوابط طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران، از مهم ترین مسائلی است که بعد از طراحی پلان، باید مد نظر قرار گیرد. در ادامه این مطلب به تعدادی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران اشاره خواهیم کرد. دکوراسیون داخلی رستوران و فضای آن باید برای مشتریات جالب باشند. طراحی اصولی و درست فضای داخلی رستوران، باعث افزایش فضاهای مفید می شود و بهره وری بیش تری از فضا برای رستوران ایجاد می نماید.

احترام به مشتری

نخستین و مهم ترین اصل در طراحی نقشه رستوران و دکوراسیون، اصل احترام به مشتری می باشد. راحت بودن و آسایش مشتری در طی زمانی که مشغول صرف غذا در رستوران است، اصلی با اهمیت می باشد که باید در طراحی داخلی به آن توجه شود. این مورد، از مهم ترین مسائل در برندسازی رستوران ها و افزایش میزان فروش است. مشتریان برای صرف غذا، مدت زمان قابل توجهی را در محیط رستوران سپری می کنند. به همین خاطر، آرامش و آسایش آن ها در این مدت زمان روی میزان لذت بردنشان از فضا تاثیر زیادی اعمال می کند.

ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی، طراحی و چیدمان فضای داخلی، طراحی نقشه رستوران به شکلی که آسان ترین کاربری و دسترسی را برای مشتریان فراهم کند و یک سری نکات دیگر را باید مد نظر قرار داد تا بتوان رضایت کامل مشتری را از محیط رستوران کسب نمود. هنگامی که مشتریان از فضا و دکوراسیون داخلی شما راضی باشند، مطمئنا در دفعات بعد نیز با کمال میل به رستورانتان سر خواهند زد تا اوقات خوبی را سپری کنند.

طراحی آشپزخانه

موقعیت آشپزخانه در طراحی نقشه رستوران ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در گذشته، آشپزخانه ها در انتهایی ترین بخش رستوران قرار می گرفتند، اما آشپزخانه رستوران های امروزی در معرض دید مشتری قرار می گیرند.

این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا مشتریان با مشاهده آشپزخانه و روش طبخ و آماده کردن غذا به رستوران و کادر آن اعتماد بیش تری پیدا می کند. این امر در وفادار کردن مشتری نسبت به رستوران، نقش موثری دارد. البته موقعیت رستوران شما نیز باید طوری باشد که امکان قرار دادن آشپزخانه و طراحی آن به صورتی که در معرض دید مشتری قرار بگیرد، فراهم باشد.

چیدمان مبلمان در فضا

چیدمان اجزای داخلی رستوران از دیگر مواردی است که باید در طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران، مورد توجه قرار گیرد. از جمله این اجزا می توان به پرده ها، نحوه چیدمان مبلمان و وسایل، رومیزی ها، گلدان ها و هر مورد دیگری که شما برای تزیین و زیبا کردن فضای رستوران از آن استفاده می کنید، اشاره نمود. این لوازم و موارد الحاقی، بیانگر طرز تفکر شما و پیامی که رستورانتان دارد، می باشند. بنابراین، شایسته است در انتخاب آن ها دقت کافی به خرج دهید.

تعادل و رنگ

شلوغ بودن بیش از حد دکوراسیون داخلی رستوران، سبب ایجاد اختلال در فضا گشته و ممکن است مشتریان را خسته و دلزده کند. بنابراین، در انتخاب تجهیزات، مبلمان و نحوه طراحی و چیدمان فضا باید به اصل تعادل توجه کنید و نگذارید فضا بیش از حد شلوغ شود. به کار بردن رنگ مناسب، مورد دیگری است که باید در طراحی داخلی رستوران، مد نظر قرار گیرد.

رنگ های مناسب قادر هستند محیطی زنده و پر انرژی ایجاد کنند. تضاد بین رنگ ها سبب افزایش انرژی محیط می شود. باید توجه داشته باشید که هر رنگی خصوصیات و پیام منحصر به فردی دارد. به این شکل، می توانید با به کارگیری رنگ ها احساسات خود را نیز بیان کنید.

سبک طراحی داخلی

یکی دیگر از نکات حائر اهمیت در طراحی داخای رستوران، توجه به سبک فضا است. سبک اشساأ و عناصری که در فضا به کار رفته اند، می تواند نشان دهنده سبک کلی فضا باشد. متریال های مورد استفاده در طراحی نیز از عناصر مهم در این رابطه هستند و باید در انتخاب آن ها توجه و دقت کافی اعمال کرد. شما می توانید از سبک کلاسیک با دیتیل های زیاد برای طراحی داخلی بهره بگیرید یا از سبک مدرن که به سادگی و بی آلایشی گرایش دارد، تبعیت کنید. باید توجه کرد که سبک کلاسیک به خاطر دیتیل های بیش تری که در بر می گیرد، برای فضاهای بزرگ مناسب تر است. در رستوران های کوچک، ترجیحا بهتر است از طراحی مدرن و ساده استفاده کنید.

رعایت تناسبات انسانی

رعایت تناسبات انسانی در طراحی داخلی رستوران، از دیگر اصول مهم می باشد، زیرا در طراحی باید نیازها و رفتارهای انسانی را به خوبی پاسخ داد. ارگونومی، مقیاس و اندازه های انسانی در طراحی داخلی فضای رستوران ها خیلی مهم هستند. طول، عرض و به طور کلی، ابعاد فضا باید با بدن انسان ها مقایسه شود. به طور خلاصه، طراحی فضا باید در تناسب و هماهنگی کامل با ویژگی های انسانی باشد. در این رابطه می توانید از استانداردها پیروی کنید.

مقیاس، ابزاری است برای خلاقیت، شکستن سنت ها و تحریک احساسات و رفتار مشتریان و کاربران. هر چیزی که در طراحی فضای رستوران و دکوراسیون داخلی آن به کار برده شود، می تواند درک صحیحی از فضا و تناسبات به کار رفته در آن برای ما ایجاد کند. در این رابطه، باید به تعادل و یکپارچگی توجه کرد.

می توان از بدن انسان در نقش یک چارچوب برای تناسبات اساسی طراحی، خصوصا طراحی نقشه رستوران بهره گرفت. در نظر گرفتن خط دید انسان، از مواردی است که باید در این رابطه به آن توجه شود، زیرا ارتباط مشتری با محیط حول او به این وسیله صورت می گیرد و قادر است باعث تحریک حس کنجکاوی او شود. در طراحی نقشه رستوران و دکوراسیون داخلی آن، در نظر گرفتن استایل ایستاده و نشسته مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید از فیگورهای گوناگون انسانی برای روح دادن به فضای داخلی رستوران کمک بگیرید.

مناظر طبیعی در طراحی پلان رستوران

با توجه به موقعیت رستوران، شما می توانید از نقشه های گوناگونی برای طراحی فضا بهره گیری کنید. یکی از موارد مهمی که شایسته است در طراحی نقشه رستوران ها مد نظر قرار گیرد، در نظر گرفتن بخشی از فضا برای ایجاد منظره طبیعی است. اگر رستوران شما در مرکز شهر یا محله های شلوغ قرار دارد، شاید انجام چنین کاری برایتان ساده نباشد، اما با به کار بردن ترفندهای کوچک و ساده، قادر خواهید بود چنین فضایی خلق نمایید.

در صورتی که ساختمان رستوران ها اجازه ایجاد فضای باز را می دهد، حتما این ایده را پیاده کرده و قسمتی از فضا را به گیاهان اختصاص دهید. قبل از طراحی، این مسئله را با مهندس معمار خود در میان بگذارید. با تزیین فضای رستوران به کمک گل و گیاه می توانید قسمتی از طبیعت را وارد فضای رستوران کنید و با این کار، محیطی روحیه بخش ایجاد نمایید. حتی در صورتی که رستوران شما فضای مناسبی برای ایجاد مناظر طبیعی در اختیار نمی گذارد، هنر شما و خلاقیت معمارتان در طراحی داخلی می تواند چنین مناظری را در محیط های بسته ایجاد کند. به کار بردن گلدان های متعدد و قرار دادن آن ها در بخش های مختلف رستوران از ایده های جالبی است که پیشنهاد می کنیم درطراحی داخلی رستوران خود به کار ببرید.

 

 

 

 

 

 

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

id, ante. vel, risus dictum mi, libero at Praesent venenatis
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .