طراحی و معماری پروژه تریبون از گروه معماری MVRDV

به تازگی گروه معماری هلندی MVRDV از پروژه ی جدید خود با هدف هویت بخشی به بام های شهری متشکل از نصب یک پلکان غول پیکر با رنگ صورتی نئونی در نمای بیرونی موسسه فرهنگی Het Nieuwe شهر روتردام (بزرگ ‌ترین بندر اروپا و دومین بندر بزرگ جهان پس از بندر شانگهای) در کشور هلند در همسایگی با انبار موزه ی ۱۵ هزار مترمربعی Boijmans Van Beuningen (به عنوان اولین انبار موزه آثار و لوازم هنری با قابلیت بازدید برای عموم مردم) رونمایی کرده است! این پلکان صورتی رنگ با عنوان تریبون (یا The Podium)، امکان دسترسی به یک سکوی دیدوری به همان رنگ را در پشت بام این موسسه فرهنگی فراهم می آورد.

این پلکان ۱۴۳ پله ای به عنوان یک سازه موقت توسط یک سیستم داربست مانند (نعبیه شده در قسمت پایین پلکان) پشتیبانی می شود و به سقف موسسه فرهنگی Het Nieuwe منتهی می شود! پلتفرم صورتی نئونی رنگ طراحی شده بر پشت بام، امکان تماشای مناظری پانوراما (سراسرنما) را از شهر روتردام برای بازدیدکنندگان خود فراهم می آورد.

این چیدمان، بخشی از رویدادهای ماه معماری روتردام (Rotterdam Architecture Month) را تشکیل می دهد (از از یکم تا سی ام ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ میلادی) که مکانی به وسعت ۶۰۰ مترمربع را برای برگزاری رویدادهای مرتبط (همچون سخنرانی ها، گفتگوها و نشست ها، نمایش فیلم و همچنین برپایی نمایشگاه) برای عموم فراهم ساخته است! البته لازم به بیان است یک آسانسور نیز در فضای داخل موسسه فرهنگی Het Nieuwe شهر روتردام طراحی و اجرا شده است که به بازدیدکنندگان، امکان دسترسی بدون پله به سکوی پشت بام را می دهد (تعبیه ی این سکو، ارتفاع ساختمان را به ۲۹ متر افزایش داده است)…

پلکان تریبون تا ماه آگوست سال ۲۰۲۲ میلادی برای بازدید عموم در اختیار خواهد بود.

منبع:

dezeen.com

archinect.com

ابگینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ