طراحی و معماری فروشگاه اپل در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی

وز پنجشنبه سوم مارس سال ۲۰۲۲ میلادی، برند اپل فروشگاه جدید خود را واقع در جزیره الماریه در شمال شرقی ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی افتتاح کرد! این فروشگاه جدید که توسط نورمن_فاستر و شرکا طراحی و اجرا شده است، در دل ساختمان بورس اوراق بهادار ابوظبی قرار دارد و از چهار طرف نیز توسط یک آبشار پلکانی احاطه شده است

فروشگاه جدید برند فناوری آمریکایی چندملیتی اپل که در همسایگی مرکز خرید گالریا در جزیره الماریه احداث شده است، بر روی یک سکوی بلند ساخته شده از سنگ گرانیت سیاه و مشرف به شهر ابوظبی واقع می باشد.

استفان بهلینگ، مدیر استودیوی طراحی نورمن فاستر و شرکا پیرامون این پروژه چنین می گوید:

“ما در فرآیند طراحی این پروژه، احداث فضایی هیجان انگیز را در سر داشتیم! پروژه ای که بتوان در آن، مرزهای میان فضای داخل و خارج را محو کرد… این پروژه، تجربه ای جدید را برای بازدیدکنندگان خود فراهم ساخته است؛ تجربه ی قدم زن در میان آب های آرام و آینه ها!”

در طراحی فضای داخلی این فروشگاه نیز از سنگ های گرانیت سیاه و سفید برای طراحی کف و از درختچه فیکوس نیز برای برخی مرزبندی ها استفاده شده است! جالب است بدانید طراحی فروشگاه جدید اپل در این سایت، زمینه ساز ایجاد یک ارتباط مستقیم میان مرکز خرید گالریا و کناره آب شده است و میزان تمایل افراد برای گذران وقت در گردشگاه و میدان عمومی را نیز افزایش داده است…

در انتها لازم به بیان است دسترسی به فروشگاه جدید اپل از طریق دو پل مورب و از میان حوضچه های آب انجام می شود؛ همچنین یک راهروی سرپوشیده ی دیگر (ساخته شده از متریال شیشه آسیاب شده) به طول ۲۲ متر نیز ارتباط این فضا را با مرکز خرید گالریا فراهم می نماید.

ابگینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ