طراحی و معماری ساخت ویلای مدرن فشند

0 193

معماری: گروه طراحی سبک

معماران مسئول: هدی شریفیان، محمد هژبری

تیم طراحی: هدی شریفیان، محمد هژبری،علی آشتیانی

موقعیت: ایران، فشند

مساحت: ۹۵ مترمربع

همکاران: نیما گوران، علی آشتیانی، اتابک قاجاری، نسترن علیشاهی

طراحی سازه: محسن نجیمی

عکاس: محمد هژبری

سال: ۱۳۹۵

شرح پروژه

ویلای فشند بر روی سایتی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع طراحی و به اجرا درآمد. ساخت این پروژه در سال ۱۳۹۳ آغاز گشت و در ۱۳۹۵ به اتمام رسید. سایت پروژه دارای ابعادی کشیده بود و ضلع شمالی آن برای قرار گرفتن ساختمان اصلی در نظر گرفته شد که تقریبا کل عرض سایت را در بر می گیرد. برای ساختمان اصلی این پروژه مستطیلی به ابعاد ۵× ۱۱ متر در نظر گرفته شد. طراحان برای ایجاد ارتباط فضای بیرون با درون و بهره مندی از چشم انداز فضای بیرونی سراسر ضلع خارجی طبقه همکف این خانه را از شیشه پوشاندند.

با توجه به مسائل امنیتی، ساختمان های حومه شهر که عموما در تعطیلات و آخر هفته مورد استفاده قرار می گیرند، ناگزیر به استفاده از نرده و حفاظ می باشند. به همین دلیل حفاظ از همان ابتدا به مهم ترین جنبه طراحی پروژه تبدیل گشت. حفاظ ها به گونه ای طراحی شده اند که با باز شدندشان سایه ای برای طبقه همکف فراهم می شود. این امر تنوع و انعطاف پذیری به حجم ساده ساختمان می افزاید که هم می تواند رو به باغچه باز شود و هم می تواند به طور کامل بسته شود و حجمی با ظاهر بدون پنجره و نفوذ پذیری را به نمایش بگذارد.

ساختار این سازه از جنس استیل فلزی سبک و دیوارهای کناف می باشد. سقف طبقه همکف اسلب چوبی ۴۲ میلی متر است که به طور همزمان کف طبقه اول را نیز شکل می دهد. فضای داخلی با پلان باز در طبقه همکف به واسطه یک نوار خطی در یک طرف ایجاد شده است و یک سرویس بهداشتی و اتاق فنی را با دسترسی از بیرون، یک حمام، انباری و یک راه پله را در خود جای داده است. در ما باقی فضا یک آشپزخانه و سالن نشیمن انعطاف پذیری قرار می گیرد که به واسطه یک پارتیشن می تواند به اتاق خواب تبدیل شود. در میانه ساختمان یک وُید قرار دارد که  طبقه اول را به طبقه دوم متصل می سازد و شامل دو اتاق خواب، یک حمام و یک بالکن متقارن می باشد.

در ادامه با دیدن تصاویر طراحی و ساخت ویلای ساده و مدرن معماری و زندگی را همراهی کنید.

پلان ها، دیاگرام، سکشن و غیره.

منبع: Archdaily -خط معمار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

risus. venenatis leo. elit. eleifend Phasellus suscipit quis et, ut
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )