طراحی و معماری داخلی آپارتمانی با پلان باریک 3 در 30 متر

0 29

طراحی داخلی آپارتمانی با پلان باریک 3 در 30 متر

دکوراسیون و چیدمان فضاهای باریک و طولانی راهرو مانند می تواند بسیار چالش انگیز باشد زیرا هیچ کس تمایل به زندگی در فضایی قطار مانند یا تماشای تلویزیون در راهرویی با فضای تنگ را ندارد به همین سبب ترفندهایی برای تعادل بصری و افزایش کارایی و زیبایی چنین فضاهایی قطعا کارساز خواهد بود راهکارهایی چون استفاده از مبلمان مناسب برای مثال مبلمان ال شکل و کوچک تر یا مبلمانی که از نظر بصری به نظر سبک تر می رسند و در واقع دارای طول بیشتری نسبت به عرض هستند ایده بسیار خوبی برای چنین فضاهایی محسوب می شوند. همینطور استفاده از رنگ ها و الگوهای مناسب در انتهای راهروها برای کم کردن احساس طولانی بودن فضا و ایجاد خطای دید یا ایجاد تعادل از طریق چیدمان مناسب و در هر دو طرف برای برقراری توازن بصری در کنار توجه به جریان رفت و آمدها با گروه بندی مناسب مبلمان و ایجاد جریان ترافیکی با شکل S  در خانه راهکارهایی برای  فضاهای با طول زیاد و عرض کم برای بهبود و استفاده حداکثری از فضاست. این آپارتمان نیز با  طول 30 و عرض 3 متر  نمونه ای از آپارتمان هایی راهرویی با چالش های گفته شده است.

 در طراحی و دکوراسیون داخلی این آپارتمان حدودا 100 متری راهکار اصلی به کار رفته برای بهبود و به تعادل رساندن فضا حذف تمامی تقسیمات داخلی غیر ضروری ، ادغام فضاها و اجازه ورود نور خورشید بیشتر به داخل و ایجاد دهانه های بزرگ در نما و روشنایی در طبقات بالاتر بود که در واقع راهرو منتهی به اتاق خواب ، ساخته شده از ورق فلزی توخالی است که  اجازه می دهد تا نور زنیت وارد مرکز اتاق نشیمن شود. این خانه دارای سه طبقه است که دسترسی به خیابان از طبقه وسطی و میزبان اتاق نشیمن و آشپزخانه ای یکپارچه است.  درطبقه بالا دو اتاق خواب و سرویس بهداشتی قرار گرفته است و طبقه پایین آن سرویس و اتاق سرگرمی همینطور  دارای سونا و باغ خصوصی است.

استفاده از متریال های ساده و ارزان ، مانند بتن خام ، تخته سه لا و قاب های فلزی، به دلیل محدودیت بودجه مشتری صورت گرفته و با بودجه محدود بهترین انتخاب ها صورت گرفته است با تصاویر بیشتر و پلان های طبقات آپارتمان همراه باشید….

آرل
منبع: آرک دیلی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

amet, ut felis Praesent dapibus at elementum ut eget libero
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )