طراحی و معماری خانه ای در هاینروگ

همانطور که از نام این پروژه نیز پیداست، خانه ای در هاینروگ واقع در شهر هاینورگ، یکی از شهرهای نه چندان بزرگ کشور آلمان می باشد. مهم ترین مشخصه ی این واحد مسکونی ۳۱۴ مترمربعی، سایت کم عرض و سقف شیبدار جذاب و منحصر به فرد آن است! بد نیست که بدانید مسئولیت طراحی و اجرای پروژه ی خانه ای در هاینروگ بر عهده ی معماران JOP بوده است. آن ها تلاش داشتند که خانه ای منطبق بر اصول کهن و الگوهای معماری سنتی کشور آلمان طراحی و اجرا نمایند… در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های زبان معماری این پروژه! با ما همراه باشید.

فضاهای داخلی پروژه ی خانه ای در هاینروگ، انطباق و همپوشانی حداکثری با نیازهای عملکردی ساکنین آن دارند. البته لازم است اشاره کنیم که معماران JOP تلاش کردند تا با پیروی از اصل خانه در خانه، یک خانه ی داخلی را در قلب پروژه ی خانه ای در هاینروگ طراحی نمایند! و ناگفته پیداست که این خانه ی داخلی می تواند مرکزی برای برآورده کردن تمامی نیازهای اعضای خانواده باشد.

اما اجازه دهید که زبان معماری خانه ی داخلی را اندکی واضح تر برای شما توصیف کنیم! در خانه ی داخلی، شاهد شکل گیری یک پلان باز و کاملا آزاد هستیم. از سوی دیگر، چندین تراس و ایوان مطابق با نیازها و حتی دستورالعمل های صادر شده از طرف کارفرمای پروژه، برای این بخش از خانه طراحی شده اند. به علاوه، ادغام خانه های درونی و بیرونی در یکدیگر، انواع مختلفی از فضاها را در این اقامتگاه مسکونی شکل داده است… حال دیگر ساکنین این خانه، مجموعه ی متنوعی از اتاق ها را در اختیار دارند. اتاق هایی که گاه ساده و سنتی هستند و گاه پیچیده و کاملا معاصر و هماهنگ با معماری آلمان!

اما اگر بپرسید که چطور می توان خانه های داخلی و خارجی را در این پروژه مبتنی بر معماری آلمان از یکدیگر تفکیک کرد، بایستی توجه شما را به سوی رنگ و متریال به کار رفته در فضاها جلب کنیم! هر چند، هر دوی آن ها به عنوان سازه های چوبی بر روی پایه ای محکم از جنس متریال بتن استوار شده اند، اما در هر یک از آن ها، یک پالت متریال و رنگ منحصر به فرد به کار رفته است.

ابگینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ