طراحی و دکوراسیون داخلی فروشگاه Little shoes در اسپانیا

در این بخش از معماری و زندگی با معرفی نمونه ای از طراحی ویترین مغازه کفش بچه گانه همراه کاربران عزیز و گرامی هستیم. صاحب فروشگاه Little shoes (که یک فروشگاه فروش کفش کودک) می باشد، از طراحان خواست که فضایی متناسب با روحیات کودکان طراحی کنند تا به طور ناخودآگاه کودکان و والدین آن ها را به سمت آن ها فراخواند. این فروشگاه به متراژ ۴۰ مترمربع در یکی از خیابان های اصلی در شهر بارسلونای اسپانیا قرار گرفته است. از این رو برای صاحب آن مهم بود که علاوه بر فضای داخلی، ویترینی جذاب و گیرا و در عین حال متناسب با رده سنی مخاطبش داشته باشد.

فضای داخلی این فروشگاه کفش کودک به طور کامل ( سقف-دیوار و کف) توسط کاشی های سرامیکی سفارشی پوشیده شده است. کاشی های به کار رفته فضایی شبکه ای مانند ایجاد کرده است. طراحان حتی قفسه های نماییش محصولات را با همان کاشی های به کار رفته در دیوار پوشانده اند. فضای نمایش به ضورت مکعب هایی در ابعاد مختلف در آمده است که جلوه ای زیبا برای مخاطبین ایجاد کرده است.

در واقع باید گفت که شبکه ایجاد شده یک استعاره از دفترچه یادداشت کودک است که معمولاً برای سفارش حروف، اعداد و نقاشی استفاده می شود. در این پروژه نیز نماد و سمبل گرید یک راهنما و پشتیبان برای سفارش محصول است.

همانطور که طراحان اشاره می کنند، طراحی ویترین مغازه کفش بچه گانه حاضر یادآور محیط مدرسه قبل از نوجوانی است که در آن (شبکه) و بازی (ترکیب مکعب ها) همراه با دکوراسیون هماهنگ می شوند. پرده ها به دلیل نرمی و بافت خاص خود انتخاب شده اند تا گرمای دوران کودکی را تداعی کنند. نتیجه یک فضای مصنوعی ساده، ضروری، منظم و عملی است.

منبع: Archdaily – خط معمار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ