طراحی و دکوراسیون داخلی با متریال چوب و بتن

باسازی و تغییر داخل آپارتمان یکی از موضوعات جذاب و در عین حال چالش بر انگیز می باشد. افراد پس از زمان به ایجاد تغییر در فضای زندگی خود تمایل پیدا می کنند. دلایل متعددی هم برای ایجاد تغییر در طراحی داخلی فضای زندگی وجود دارد. بنا به خواسته ها و نیاز افراد، این تغییرات میتواند به صورت جزئی و یا کلی انجام پذیرد. تغییرات جزئی به تغییر رنگ و یا جانمایی مبلمان محدود شود. اما ایجاد تغییرات کلی به تغیر در جانمایی فضاها نیز انجام می پذیردو از این رو شما باید در ابتدا در نظر داشته باشید که چه چیزهایی را برای فضای زندگی خود می خواهید. بازسازی و تغییر داخل آپارتمان موضوعی جامع و گسترده ای است که پرداختن به تمام جزئیات آن در این مطلب نمی گنجد. از این رو در این بخش روند و مراحل یک نمونه بازسازی و تغییر داخل یک آپارتمان را شرح خواهیم داد. این پروژه طراحی یک آپارتمانی با متراژ ۲۳۰ متر مربع، در ساختمانی نسبتا قدیم بازمانده از دهه ۷۰، واقع در محله سنتی Jardins، در سائوپائولو می باشد که طراحان در آن از سبک مدرن و همچنین از شعر معاصر و مینیمالیستی است که بیان کننده شیوه جدید زندگی است، استفاده کرده اند.

ستون های موجود در فضای داخلی آپارتمان که با بتن پوشش داده شده بود، طرح بندی و سازماندهی پروژه را هدایت می کردند،عناصر موجود را در فضاهای داخلی به درستی جانمایی ساخته و  تأثیرات عناصر  معماری را تقویت و برجسته می کردند. در بازسازی و طراحی داخلی این واحد مسکونی عناصر و متریال کمی مانند مواد خام و معدنی مورد استفاده قرار گرفت که به شرح زیر می باشد: بتن، مخلوطی از سیمان و خمیرهای سنگی که به صورت انحصاری برای پروژه انتخاب شده، و همچنین چوب طبیعی گردو که تقریباً کل آپارتمان را پوشش می دهد، پروژه را غنی تر و از نظر بصری زیباتر ساخته است.

سه ستون اصلی تقسیم بندی فضایی این پروژه را هدایت می کند که باعث شد طراحان آن را به عنوان آپارتمان گالری تقسیم بندی کنند. یکی از نکات جالب توجه در این پروژه انتخاب مبلمان ارزشمند و اصیل برزیلی از آثار استادان دهه ۵۰ و ۶۰ و همچنین چراغ های سقفی شیشه ای می باشد.

علاوه بر این طراحان از آثار هنری معاصر و شاعرانه استفاده کردند که شامل موارد زیر می باشد:

عکس سائوپائولو  اثر کلودیو ادینگر، مجسمه فلزی اثر کلودیو آلوارز، سر برنزی اثر فلوریان رایس و عکسی باستانی از مجموعه خانواده، پایه این پروژه را تکمیل می کند. عناصر تزئینی به کار رفته در بازسازی این آپارتمان خاطراتی از هنر، تاریخ، ارجاعات معماری و طراحی مبلمان از اواسط قرن بیستم را به ارمغان می آورد. در فضای سالن غذاخوری که با آشپزخانه ادغام شده است، میز  و صندلی های سفارشی دوباره به چشم می خورند. حمام اصلی از همان مفهوم معماری به کار رفته در سایر بخش های پروژه پیروی می کند و دیوارها را با بتن می پوشاند. ظروف سفالی و فلزات به کار رفته با رنگ مشکی مات باعث تقویت فضای متراکم  می شود. آثار هنری فلوریان رایس به هنر به عنوان یکی از ارکان اساسی پروژه اشاره می کند.

منبع: Architizer – خط معمار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ