طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

طراحی و بازسازی هاستل روبرو از استودیو مهرسان در تهران

5

معماری: استودیو مهرسان، کیمیا معتمدی

معماران مسئول: ساناز خداداد، مهران عارفیان

موقعیت: ایران، تهران

تیم طراحی: میثم خاوری

اجرای پروژه: کیمیا معتمدی

گرافیست: میثم خاوری

تیم اجرا: کیمیا معتمدی، میثم خاوری، بابک عباسی

مشاور سازه و تأسیسات: شرکت فانتوس

عکاسان: ساناز خداداد، خشایار رحیمی، میترا حمزه لوئیا

مساحت زمین: ۲۹۸ مترمربــع

مساحت زیربنا: ۳۰۳ مترمربع

سال آغاز پروژه: ۱۳۹۸

سال اتمام پروژه: ۱۳۹۹

شرح پروژه

آن چه معماری و زندگی در این بخش قصد معرفی به کاربران گرامی اش را دارد، طراحی هاستل روبرو می باشد. این پروژه شامل تغییر کاربری ساختمان مسکونی و قدیمی به یک مجموعه اقامتی می باشد. همانطور که طراحان اشاره می نمایند، روبرو شدن با این ساختمان مسکونی، نه تنها رو در رو شدن با یک بنای قدیمی نمی باشد، بلکه به طور همزمان مقابله با زمان، شهر، خود و جهان می باشد. این پروژه ارتباطی می باشد که معماری را مانند بستری جهت تعامل انسان ها سازد.

در این پروژه مرزها، همچون دریچه می باشند. خود برای تعیّن، نیاز به گفتمان میان معماری و انسان ها است و خانه خود همانند امکان جهت تولید یک روایت معاصر است. روایت پروژه بازسازی هاستل روبرو، روایت پیش رونده ی خانه و انسان هایی است که فارغ از مرزها توسط خرده روایت هایی که در بنا می‌گذارند به یکدیگر گره خورده اند.

پروژه ی حاضر در روح، کالبــد و جزئیاتش سعی براین دارد تا روایتی معاصـر از مفهـوم بنیادیـن ارتبـاط در معمـاری ایرانـی را به نمایش بگذارد. به دور از عـرف تقسـیم بنـدی هـای کاربـری مآب ُمـدرن، بازسازی هاستل روبرو پاسـخی است سیال با گسترش انواع کیفیت ها. وجود مرزهای پویا و جزئیات ساختمان جهت ارائه ی ارتباطات مختلف بستری فراهم می سازد و اتصـال بـه دنیا، زمانـ و فضایی دیگر را ایجاد می کند.

اقتباسی از دانشنامه هنرمعماری – خط معمار

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

nunc Lorem pulvinar elementum velit, Donec
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ