معایب طراحی مینمیال:

درحالیکه طراحی مینیمال فواید گفته شده را داشت، اما برای همه کسب و کارها و همه افراد مناسب نیست. زیرا:

ارتباط محدود دارد:

با کلمات و تصاویر کم، معرفی یک محصول یا خدمت پیچیده مشکل تر می شود. اگر شما فقط یک محصول یا سرویس ارائه می دهید، با استفاده از طراحی مینیمال به سادگی می توانید آن را معرفی کنید. اما مشکل زمانی آغاز می شود که محتوا، محصولات و خدمات شما زیاد باشد و احتیاج به تعامل زیاد کاربر داشته باشند. در نتیجه بهتر است رویکرد دیگری را برای طراحی انتخاب کنید.

زیادی خالی است!:

اگر طراحی وب سایت شما خوب در موردش فکر شده باشد و داده های مورد نیاز به صورت دقیق در صفحه چینش داشته باشند و معماری اطلاعات دقیقی را مد نظر داشته باشید، این مسئله مشکلی پیش نمی آورد. اما بعضی ها طوری از طراحی مینیمال استفاده می کنند که همه چیز به صورت پراکنده و ناقص با تایپوگرافی ضعیف پیاده سازی می شود و به ظاهر همه چیز ناتمام مانده است. در واقع در این مورد به جای یک طراحی تمیز و ساخت یافته، یک بیایان خالی ساخته اید که هیچ جایی برای فرود چشم وجود ندارد!

بدون خلاقیت است:

اگر شما سبک مینیمال را در جای اشتباه استفاده کنید ممکن است باعث عقبگرد شما شود. برای مثال اگر شما خلاقیت یا استعداد خاص خود را بخواهید به نمایش بگذارید، اما سایت شما یک صفحه خالی با تعدای کلمه باشد، ممکن است مخاطب را نسبت به ارزش های شما متقاعد نکند.

از رشد کسب و کار جلوگیری می کند:

اگر شرکت و کسب و کار شما رشد کند، ممکن است این طراحی برای شما دست و پا گیر باشد. برای کسانی که برنامه ریزی دقیق انجام داده باشند این مئسله مشکلی به وجود نمی آرود. اما اگر این اتفاق نیفتاده باشد، احتمالا نیاز به فضای دیگری برای معرفی محصولات و خدمات خود داشته باشید.

آیا باید مینمیالیست شوید؟!

مشاوران کسب و کار معمولا از شما می خواهند تا از رویکرد مینیمال به خاطر مسائلی که گفته شد صرف نظر کنید، در حالیکه عکاسان یا هنرمندان ترجیح می دهند تا با استفاده از این سبک طراحی کارهای خود را به نمایش بگذارند.

با وجود اینکه بسیاری از مردم، از دیدن طراحی مینیمال لذت می برند، اما هیچ وقت کاربر نهایی وب سایت یا محصول خود را فراموش نکنید. به صورت دقیق بررسی کنید که آیا کاربر نهایی شما از اینکه فقط ضروریات را در اختیار او قرار داده اید و پیمایش بین صفحات را برایش آسان کرده اید قدردان شماست یا کاربر غیرخلاقی است که از اینکه وب سایت به نظر او نیمه کاره می رسد احساس خوبی ندارد؟

بهتر است بگویم شما می توانید وب سایتی طراحی کنید که اجزای غیرضروری در آن حذف شده اند و پیمایش بین صفحات در آن آسان است بدون اینکه به صورت کامل مینمیال شده باشد. سبک هایی مانند فلت دیزاین یا متریال دیزاین با تکیه بر حذف عناصر غیرضروری و پیمایش آسان می تواند چاره کار باشد.