طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

طراحی معماری پردیس سینما و تئاتر Singha Dluck

43

 آیا تا به حال از خود پرسیده اید که یک اثر معماری، چگونه و با داشتن چه ویژگی هایی می تواند در مسیر پرورش قدرت تخیل مخاطبان خود گام بردارد؟ اگر نظر ما را بخواهید، باید بگوییم که این مهم از طریق یک اجرای منحصر به فرد حاصل می شود؛ به زبان ساده تر، این هدف جاه طلبانه، با تلفیق ماهرانه ی خیال پردازی های معمارانه و واقعیت های موجود محقق خواهد شد. در ادامه با بررسی طراحی معماری پردیس سینما و تئاتر Singha Dluck همراه شما خواهیم بود.

یکی از شاخص ترین محصولات صنعت معماری تایلند (Thailand) که در تاثیر گذاری بر ذهن مخاطبان خود توانایی شگفت انگیزی داشته است، پردیس سینما و تئاتر Singha D`luck می باشد! این مجتمع ۱۶ هزار متر مربعی براساس تکنیک های تصویرگری ذهنی و توسط معماران تایلندی ۴۹ طراحی و اجرا شده است.

مفهوم شناور بودن را می توان هم به عنوان اساس کار معماران ۴۹ و هم به عنوان مهم ترین ترفند به کار گرفته شده در جریان طراحی و ساخت پروژه ی Singha D`luck معرفی نمود! در این پروژه، همه عناصر، بسیار ساده تر از آنچه که تصورش را بکنید در کنار هم چیده شده اند. به عنوان نمونه می توان گفت که توهم معلق بودن ساختمان در فضا، فقط و فقط با کمک فرمی ساده و جعبه مانند ایجاد شده است.

البته در توضیح تصور شناور بودن ساختمان، نبایستی از تاثیر صفحات آینه ای و شفافی که ساختار سقف و دیوارها را در خود پنهان نموده است و بازتاب دهنده ی محیط اطراف و آسمان می باشند، به سادگی گذشت! در هر صورت، بد نیست بدانید که این فضای ۱۴*۵۰*۱۵ متری معلق بر آسمان شهر پاتایا (Pattaya)، در حقیقت به کمک یک پایه ی ۸٫۷۵ متری از سطح زمین جدا شده است.

نمای پردیس سینما و تئاتر Singha D`luck با الهام گرفتن از نسیم دل انگیز ساحل پاتایا (Pattaya) طراحی شده است. این تصویرِ پویای چشم نواز، که حاصل همنشینی ۳۰ هزار قطعه ی طلایی رنگ است، با کمک ورق های تا شده ی آلومینیومی ساخته شده اسظت؛ و برای شهروندان پاتایا (Pattaya)، تداعی گر درخشش موج های اقیانوس آرام است!

منبع:

archdaily.com – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

libero eleifend elementum Aliquam felis Donec Praesent adipiscing Praesent risus
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ