طراحی معماری نمایشگاه پورشه توسط گروه معماری HENN

گروه معماری هن (HENN) نمایشگاه پورشه را در ولفس بورگ آلمان طراحی کردند.

این ساختمان در مقابل عمارت ولکس واگن در مرکز پارکی با زیربنای 400 مترمربع و با هدف برپایی نمایشگاه ساخته شده است. شکل ویژه این ساختمان در منظره تالاب آتوسدات (Autostdat) بسیارخیره کننده است. خطوط منحنینمایی پویا به این منظره داده است. در این ساختمان پوششی از فولاد ضد زنگ برای انعکاسی ویژه از محیط اطراف و همچنین نمایی دینامیک استفاده شده است. انحنای فوق العاده در قسمت جلویی ساختمان موجی زیبا به همراه هماهنگی یکنواخت را در این بخش تداعی می کند. ظاهر این نما با تغییرات آب و هوایی و حتی میزان نور تغییر می کند.
در قسمت ورودی این عمارت یعنی 25 متری این ساختمان ، تالاب قرار دارد. کمی جلوتر، سقفی بزرگ و نامتقارن می بینیم. این فضا به لحاظ بصری با فضای اطراف در ارتباط است و پذیرای صدها نفر بازدیدکننده می باشد. منظره اطراف توسط گروه معماری وس (WES) طراحی شده است. اگر در محیط اطراف این ساختمان قدم بزنید جلوه های دیگری نیز از آتوسدات را کشف می کنید.

دقیقا شبیه به تکنولوژیی که در سازه های یکپارچه مانند موشک استفاده می شود، در این ساختمان نیز از سازه های کم وزن که در صنعت فضانوردی استفاده می شود، به کار گرفته شده است. 620 ورقه فولاد ضد زنگ با جوشکاری به هم متصل شده اند و به صورت پیش ساخته آماده و به محل منتقل گردید. در داخل این عمارت فضایی دلچسب برای بیننده مهیا شده است تا با آرامش ماشین های پورشه و تاریخچه مربوط به هریک را مطالعه کند. با انحنایی که در قسمت جلویی داریم، برای ببیننده این امکان فراهم می شود تا به بخش زیرین این ساختمان دسترسی داشته باشد. تاریخ ساخت اولین ماشین پورشه در سال 1948 با مدل 356 نقطه شروع نمایشگاه است. همچنین در این بخش فیلم های کوتاهی از تاریخچه و فلسفه پورشه و مدل های این ماشین بر روی کامپیوترهای این نمایشگاه قرار داده شده تا بازدیدکنندگان به اطلاعات جامع در این زمینه دسترسی پیدا کنند.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ