طراحی دکوراسیون ورودی منزل

0 15

ورودی ها اولین فضایی هستند که ما در بدو وارد شدن به محیط با آن مواجه می شویم. شاید کم کاربرد بودن این فضاها سبب شود توجه کافی به طراحی دکوراسیون آن ها معطوف نشود، اما باید دانست که یکی از تاثیر گذارترین فضاهای هر منزلی، ورودی آن است. زمانی که یک مهمان را به خانه خود دعوت می کنید، اولین چیزی که در معرض دید او قرار می گیرد، دکوراسیون ورودی منزل است.

یک ورودی زیبا نماینده ای از یک دکوراسیون زیبا می باشد. بنابراین، اگر ورودی منزل شما به خوبی تعریف نشده باشد، امتیاز بزرگی را از دست داده اید. برای چیدمان مناسب ورودی منازل، راه های متنوعی وجود دارد. ما در این مطلب به شما خواهیم گفت دکوراسیون چنین فضایی را چگونه انجام دهید.

 

یکی از وسایلی که در چیدمان ورودی منازل به کار می رود، میز کنسول است، معمولا اگر فضای ورودی به قدری بزرگ باشد که قرار دادن میز کنسول در قسمتی از آن مزاحم رفت و آمد نشود، می توان این ایده را به کار گرفت. میز کنسول، یک آیتم دکوری است که بیش تر برای جذابیت بخشیدن به ورودی از آن استفاده می شود، اما می تواند برخی از وسایلی که در این فضا به کار می آیند را در آن قرار داد.

شما می توانید در فضای بالای میز کنسول از آینه یا تابلوی نقاشی استفاده کنید و از آباژور، گلدان و بسیاری از گزینه های دیگر برای تزیین سطح آن کمک بگیرید.

انتخاب کفپوش می تواند از دیگر راه های تعریف ورودی باشد. اصولا برای مشخص کردن یک فضای به خصوص می توان از راه های زیادی استفاده کرد که انتخاب کفپوش متفاوت با فضاهای دیگر از جمله این راه ها می باشد. اگر کفپوش ورودی را متفاوت از فضاهای مجاور آن انتخاب کنید، می توانید این فضا را به خوبی تعریف و تفکیک کنید. می توان برای مشخص کردن فضا از طریق کف به جای کفپوش از موکت یا فرش نیز استفاده کنید.

[wp-rss-aggregator]

در فضای ورودی منزل به وسایلی نیاز است که وجودشان اهمیت زیادی دارد. یک از این وسایل، چوب لباسی است. از آن جا که اکثر ما در بدو ورود خود به منزل، کلاه، شال، بارانی و کت خود را از تن بیرون می آوریم، وجود محل مناسبی برای آویزان کردن آن ها مهم است. همچنین در نظر گرفتن یک سکو یا صندلی در کنار فضا برای نشستن در زمانی که می خواهید کفش ها را بپوشید یا از پا درآورید، توصیه می شود.

یکی دیگر از وسایلی که می توان در ورودی منزل از آن استفاده کرد، قفسه یا کنسول است. کنسول های بلند که معمولا فضای قرارگیری وسایل مختلف را دارند، گزینه خوبی برای دکوراسیون این فضا هستند. برخی از کنسول ها دارای آینه نیز هستند که کاربرد خوبی برای ورودی دارد. البته قفسه ها و کنسول ها برای ورودی های بزرگ مناسب هستند و در فضاهای کوچکی که امکان استفاده از آن ها وجود ندارد، بهتر است از لوازم جایگزین و کوچک تر استفاده کرد.

برای افرادی که دوست دارند همه چیز مرتب باشد و در جای مخصوص به خود قرار گیرد، در نظر گرفتن کمد برای فضای ورودی نیز فکر خوبی است. کمدها نیز از آن جا که جای نسبتا زیادی می گیرند، بیش تر به درد ورودی های بزرگ و دلباز می خورند. مزیت کمدها به این است که می توانند به طور همزمان، لباس ها، کفش ها، کلیدها و دیگر وسایلی که در دکوراسیون ورودی منزل قرار می گیرند را در فضاهای مختلف خود جای دهند و از گم شدن آن ها جلوگیری کنند.

آینه از دیگر وسایلی است که حضور آن در ورودی منزل هم می تواند جنبه دکوری داشته باشد و هم کاربردی. آینه های تمام قد برای چنین فضاهایی مناسب تر هستند، زیرا وقتی می خواهید قبل از بیرون رفتن از خانه به ظاهر خود نگاهی بیندازید، به شما کمک می کنند. از طرف دیگر، آینه ها یک وسیله دکوری زیبا نیز به شمار می روند. همچنین می توان گفت که آینه های بزرگ می توانند فضای ورودی های کوچک را دلباز و وسیع جلوه دهند.

نحوه نورپردازی فضای ورودی از جمله نکاتی است که شاید توجه کافی به آن نمی شود. نور در دکوراسیون همه فضاهای منزل از نقش بسیاز مهمی برخوردار است و فضای ورودی از آن جا که زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد، از این بابت مورد کم لطفی واقع می شود. شاید به همین خاطر باشد که اکثر ورودی ها تاریک و دلگیر هستند. برای این که ورودی منزل شما چنین مشکلی نداشته باشد، اطمینان حاصل کنید از چراغ های کافی و نورپردازی مناسبی برخوردار باشند.

شما می توانید برای دکوراسیون ورودی های کوچکی که یک راهروی کم عرض دارند به جای قرار دادن میز کنسول و قفسه از یک طاقچه باریک استفاده کنید. طاقچه ها می توانند محل قرار دادن وسایلی مثل کلید و غیره باشند و لوازم دکوری را نیز روی سطح خود جای دهند. همچنین می توانید برای نشستن از یک صندلی پاف یا همان مبل کوسنی استفاده کنید که جای بسیار کمی را اشغال می کند و به راحتی می توان آن را حرکت داد.

فرش می تواند به مانند کفپوش، دکوراسیون یک فضا را دگرگون کند. برای این که محل ورودی را از دیگر قسمت ها تفکیک کنید و آن را به خوبی تعریف نمایید، می توانید از یک فرش استفاده کنید. قالیچه های کوچک و طویل برای فضای ورودی که عموما شکل راهرویی دارد، مناسب تر هستند.

برخی از افراد دوست دارند در دکوراسیون ورودی منزل خود از مجسمه و المان های زیبا استفاده کنند. استفاده از مجسمه در چیدمان منزل باعث می شود ظاهر لوکس و چشم نوازی به فضا بدهید. خبر خوش این است که فضای ورودی در صورت داشتن جای کافی می تواند محل خوبی برای قرار دادن مجسه باشد. شما می توانید با قرار دادن یک مجسمه در ورودی، چشم ها را به دکوراسیون شیک و برازنده آن خیره کنید.

 

عناصر دکوری دیگری مثل تابلوهای نقاشی نیز می توانند در تعریف ورودی به کار بروند. اگر یک ورودی شاخص می خواهید، می توانید یک تک صندلی خاص که طراحی منحصر به فردی دارد را همراه با یک میز زیبا و چشمگیر به کار بگیرید. این ایده و اجرای آن به فضای قابل توجهی نیاز دارد و به همین خاطر برای دکوراسیون راهروهای ورودی بزرگ پیشنهاد می شود.

آخرین موردی که برای تعریف دکوراسیون ورودی منزل به شما معرفی می شود، استفاده از یک رنگ شاخص است. یکی از فکرهای جالب برای این که ورودی منزل خود را شاخص جلوه دهید، این است که درب ورودی تان را با یک رنگ خاص به یک عنصر دکوری تبدیل کنید. استفاده از رنگی که در تضاد با سایر رنگ های به کار رفته در محیط است، درب ورودی را منحصر به فرد جلوه خواهد داد.

 

 

 

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

at vel, efficitur. porta. commodo diam id venenatis, pulvinar ipsum nec mattis
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .