طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی فروشگاه کفش درسا از استودیو چاردایم در زنجان

2

معماران مسئول: نینا حسین زاده، طاهره ریاضی

تیم طراحی: استودیو چاردایم

موقعیت: ایران، زنجان

مساحت: ۶۲ مترمربع

طراحی سه بعدی: استودیو چاردایم

عکاس: استودیو بوکه، مرتضی نقدیان

انیمیشن: فاطیما عبیری و ملیکا عسگری

سال: ۱۳۹۸_۱۳۹۹

شرح پروژه

در این بخش از معماری و زندگی با معرفی پروژه طراحی داخلی فروشگاه کفش درسا  همراه کاربران گرامی هستیم. این فروشگاه با ابعاد ۶۲ مترمربع در یکی از خیابان های پرتردد شهر زنجان قرار گرفته است. کانسپت اصلی طراحی این پروژه؛ استفاده از حجم مکعبی جعبه کفش و همچنین رنگ صورتی و طلایی برای جذب بیشتر مخاطب بود.

این پروژه مجاور فروشگاه سابق کارفرما قرار دارد که مواردی همچون نورکم، عدم جذابیت ویترین، عدم استفاده از رنگ های شاخص، طراحی نامناسب قفسه های داخلی باعث شد که تیم طراحی استودیو معماری چاردایم در صدد رفع این موارد برای فروشگاه جدید برآید.

به دلیل واقع شدن این فروشگاه در بر خیابان اصلی و پر رفت و آمد شهر زنجان، طراحی ویترین از اهمیت بالایی برخوردار بود. به همین دلیل طراحی ویترین به صورت باکس های معلق انجام شد تا علاوه بر ایجاد حس دعوت کنندگی در نگاه اول برای مشتریان، از فضای ویترین نیز با ظرفیت حداکثری استفاده شود.

به دلیل موقعیت شهری این فروشگاه امکان مراجعه تعداد بالای افراد در یک زمان قابل پیش بینی بود در نتیجه وجود فضای حرکتی مناسب از مهم ترین خواسته ها و الزامات این پروژه به شمار می رفت و همچنین جذابیت بصری به دلیل مخاطبین خاص این پروژه که شامل خانم های عمدتا جوان می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.

منبع: استودیو چاردایم – خط معمار

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ