طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی فروشگاه مبل از حمیدرضا دارستانی در البرز

40

معمار مسئول: حمیدرضا دارستانی

موقعیت: ایران، البرز

تیم طراحی: علی جهان زاده

مساحت: ۱۴۰ مترمربع

عکاس: مهدی مطوری، پیمان خرم

سال: ۱۳۹۵

شرح پروژه

در این بخش در معماری و زندگی قصد بررسی طراحی داخلی فروشگاه مبل را داریم. در طراحی این پروژه نیز بتن اکسپوز به عنوان متریال اصلی برای پوشش دیوارها و سایر بخش ها به کار رفته است. متریال خام همواره از نظر زیبایی شناسی جلوه ای خاص دارند و تأثیر عمیقی بر ذهن افراد دارند. در میان انواع مختلف متریال مورد استفاده در طراحی داخلی و معماری که به صورت خام و نمایان به کار می روند، می توان به بتن اکسپوز و سایر متریال های اکسپوز اشاره کرد.

این نوع بتن ها به صورت پنل های پیش ساخته و ضد آب تولید می شوند. همانطور که می دانید، بتن ها در فضاهای داخلی جلوه ای متفاوت و زیبایی را می افزایند. شما می توانید این متریال را طبیعی، ساده و بدون رنگ به کار برده و یا این که به صورت رنگ آمیزی شده به کار ببرید. ویژگی هایی چون سادگی و خاکستری بودن آن موجب می شود تا در فضای داخلی سایر مبلمان و اکسسوری های رنگی به خوبی دیده شوند.

در طراحی پروژه که فروشگاه مبلمان بود از این ویژگی استفاده شده است. طراحان بخش عمده ی دیوارها را در طراحی این فروشگاه مبلمان که دارای متراژی کوچک بود با استفاده از بتن اکسپوز پوشاندند. علاوه بر این استفاده از تزئینات مینیمال ذیگر چون نور پردازی، شیشه و آینه ی دودی به تکمیل این فضای داخلی پرداختند. یکی از نکاتی که طراحان باید در هنگام اجرای پروژه بدان توجه می کردند، شرایط ساخت، نصب و اجرای آن بود که می بایست با دقت و ظرافت خاصی صورت می پذیرفت. دلیل اصلی این امر وزن بالای قطعات بتن بود و اگر آسیبی به این قطعات می رسید قابل ترمیم نبوده و موجب می شد و نیاز به تعویض آن بود.

اکنون در ادامه معماری و زندگی شما را به دیدن سایر تصاویر دعوت می نماید.

اقتباسی از دانشنانه هنرمعماری – خط معمار

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

diam nec id dictum vulputate, mattis Sed leo. eleifend felis adipiscing eget
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ