طراحی خوابگاه Greenway / معماری Kyu Sung Woo Architects

0 2

این کالج کوچک و تاریخی هنرهای آزاد، در حال تبدیل بخش شرقی خود در محوطه دانشگاه است که تحت عنوان Greenway نامیده می شود که اقامتگاه های خوابگاه Greenway گام اولیه در این طرح است. طراحی و معماری بر ایجاد یک جامعه متنوع، متمرکز است که گذشته و آینده کالج را متصل می کند. سالن محل اقامت 295 تختخواب به چهار ساختمان متصل شده تقسیم شده است که شامل یک فضای عمومی باز است.

ساختمان ها بر روی دو محور قرار گرفته اند. دو ساختمان شمالی، با شبکه تاریخی پردیس اصلی به شمال، هماهنگ شده اند، در حالی که دو ساختمان جنوبی با شبکه توپوگرافی جنوبی و گسترش آتی دانشگاه به هم می پیوندند. ترتیب متخلخل ساختمان ها اجازه حرکت سیال و چشم انداز به مناطق مختلف دانشگاه می دهد.

تمام ساختمان ها به سمت جنوب قرار گرفته اند، با اتاق خوابگاه های مجزا که در سمت جنوب قرار گرفته اند تا حداکثر جذب نور خورشید و چشم انداز به کوه ها را داشته باشند، در حالی که سیرکولاسیون و خدمات در قسمت شمالی هر ساختمان قرار دارند. سایبان های خورشیدی بیرونی از جنس فولاد ضد زنگ اجازه می دهند اتاق های خوابگاه از انرژی خورشیدی، استفاده کامل کنند، در حالی که فضای بیرونی را با بیان معماری منحصر به فرد از تأکید پروژه بر پایداری محیطی شکل می دهند. پله های خروج مستقیم با چشم اندازها به منظور افزایش سیرکولاسیون طراحی شده اند.

دیگر ویژگی های پایداری عبارت اند از حرارت تابشی و خنک شدن در سقف های بتنی ساختمانی، تهویه متقاطع طبیعی، روشنایی LED / تغییر سطح دوگانه، آب گرم و بازیابی انرژی برگشت هوا، سقف شکل گرفته برای جمع آوری و بارگیری آب باران و باغ های طوفان آب. در طول سال اول عملیات، ساختمان ها بر اساس مدل پایه، تقریبا 40٪ صرفه جویی در مصرف انرژی داشته اند.

طراحی به عنوان یک محل تحصیل در مقطع کارشناسی، بر ایجاد یک جامعه دانشجویی چند لایه متمرکز است که غنی سازی یادگیری را با فراهم آوردن محیط های متنوع برای تعاملات مثبت اجتماعی انجام می دهد. این اتفاق در بستر ساختمان، ساختمان، محله مسکونی و محوطه دانشگاه رخ می دهد. انواع مختلفی از سوئیت در هر طبقه ارائه می شود تا دانشجویان سال های مختلف برای زندگی با هم تشویق شوند و نیز انواع مختلفی از مکان های عمومی اجتماعی در سراسر فضا توزیع شده است.

این شامل یک فضای رویداد چند منظوره با صندلی های جمع شدنی، سالن هایی با آشپزخانه کامل، اتاق های سمینار، یک آشپزخانه براش فروش و یک استودیو یوگا است. در بیرون، چشم انداز به مجموعه ای از دادگاه های ورزشی داخلی، یک آمفی تئاتر بزرگ چوب، پاسیو باربیکیو و سنگ ریزه های حاصل از تخته سنگ های زراعی محلی وجود دارد.

[wp-rss-aggregator]

منبع: Archdaily

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Donec tristique efficitur. porta. dapibus Aliquam Lorem
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .