طراحی خانه Xiaochaye Hutong / گروه معماری Beijing Qingzhu

0 4

ما از سال 2014 در نوسازی Beijing Hutong و Siheyuan شرکت کردیم. از ابتدای مراحل نوسازی تا تحقیقات بعدی، ما مأمور شدیم تا وقت خود را صرف مطالعه Beijing Hutong و Siheyuan کنیم. به تازگی، ما شروع به کشف مکانیسم بلند مدت بازسازی از کانال ها و دیدگاه های مختلف کرده ایم. بازسازی اخیر خانه Xiaochaye Hutong نماینده کلی این اکتشاف بود.

از لحاظ مکانیزم بلند مدت، آخرین بازسازی خانه Xiaochaye Hutong در چهار جنبه ارائه شد: تخریب ساختارهای غیر قانونی برای اعتبار قانونی دادن به حیاط؛ به کار بردن تکنولوژی ساخت سنتی و استفاده درست از مواد جدید؛ اکتشاف عملیات بهره برداری بازارگرا بازسازی حیاط های شخصی و تحقق صنعتی شدن برای کاهش آلودگی و آسیب به محیط زیست.

[wp-rss-aggregator]

در طی روند نوسازی، ما متوجه شدیم که تخریب ساخت و ساز های غیر قانونی Siheyuan بسیار چالش برانگیز است. در ضمن، اگر قصد بهبود وضعیت زندگی را داشته باشیم، ساکنین باید مقدار زیادی پول خرج کنند که فراتر از آنچه است که می توانند بپردازند. پس از تجزیه و تحلیل جوانب مثبت و منفی همه پیشنهادها، متوجه شدیم که به روز رسانی سازه های اصلی می تواند به افزایش ارزش آن ها کمک کند و بنابراین هزینه های نوسازی را کاهش می دهد.

بنابراین، ما به ساکنان پیشنهاد کردیم که خانه های خود را بدون تغییر دادن خصوصیات اولیه خود بازسازی کنند. هزینه بازسازی توسط حزب عملیاتی بازار تامین می شود. با این حال، برای از بین بردن تمام ساخت و ساز های غیر قانونی در حیاط نیاز به موافقت ساکنان است.

بازسازی خانه Xiaochaye Hutong دقیقا بر اساس برنامه انجام شد. سازه های غیر قانونی که توسط دولت تخریب شده بود دارای مساحتی بیش از یکصد متر مربع بود و حدود یک چهارم ساختمان های اصلی را در بر گرفت. بر خلاف مشکلات فنی، تخریب سازه های غیر قانونی نیازمند نوآوری سیستم و دانش مدیریت است.

بخش عمده ساختمان ها با تکنیک های سنتی بازسازی شده است. ما همچنین برخی از قطعات نامطلوب را نوسازی کرده و بهبود دادیم، به طوری که ساختمان های بازسازی شده برای زندگی راحت تر شد. در واقع، مطالعه بین ساختمان های باستانی و سازه های مدرن، شکافی قابل توجهی بود.

ما نه تنها نیاز به ساخت مکانیزم بلندمدت برای بازسازی سازه های سنتی داشتیم بلکه باید به روش علمی به تکنولوژی های سنتی نیز توجه می کردیم. فقط در این راه، متخصصان بیشتری با دانش ساختارهای مدرن مایل به شرکت در به کار بردن و نوآوری تکنولوژی سنتی خواهند بود.

در این صنعت نوسازی، ما اصرار داشتیم که مواد در کارخانه تولید شوند و در صحنه مونتاژ شوند. با توجه به فشار محیطی بالا در پکن و الزامات جدی برای این پروژه، ما معتقدیم که صنعتی شدن نوسازی یک راه حل عالی برای مشکلات کنونی است.

در بروز رسانی شهر، معمار نه تنها مسئول هماهنگی مسائل فنی است، بلکه یک عضو اصلی تیم عملیاتی نیز باقی می ماند.

منبع: Archdaily.com

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

id, ante. non consequat. ipsum luctus felis velit, venenatis ut ipsum
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .