طراحی خانه در کارخانه 5Lmeet / معماری DAGA Architects

0 1

این پروژه طراحی آپارتمان در کارخانه 5Lmeet در هوتونگ – کارخانه سنگزنی غرب پکن واقع شده است، یک حیاط کوچک که در اصل با نام Ruihua Dyestuff در جمهوری چین شناخته شده است. این پروژه معماری برای تبدیل حیاط سنتی تاریخی به یک آپارتمان اجاره ای جذاب در پکن انجام شده است.

آپارتمان توسط سه حیاط متصل شده است، ورودی از یک دروازه چوب انعطاف پذیر ساخته شده است که به حیاط ختم می شود و به منطقه پذیرش جلو در سمت چپ و آشپزخانه مرکزی در سمت راست تقسیم شده است.

آشپزخانه به درختان باستانی در حیاط دید دارد. این درختان باستانی به طور عمدی از طرح خارج نگه داشته شده اند تا حیاط نگه داشته شوند و آشپزخانه با کرتین وال منحصر به فرد از حیاط جدا شده است.

اتاق ناهارخوری یک فضای انعطاف پذیر است که می تواند به عنوان منطقه ناهار خوری ساکنان آپارتمان یا محل عمومی برای گرد هم آیی استفاده شود. تالار طولانی و باریک در غرب به اتاق مهمان منتهی می شود. پنج یا شش اتاق مهمان بر اساس ساختار معماری اصلی ساختمان در نظر گرفته شده است.

شفافیت شیشه به این معنی است که نور آفتاب مورد نیاز را مسدود نخواهد کرد و دید اولیه ساختمان را مختل نخواهد کرد و باعث ایجاد تعادل بصری و مکانی نسبت به ساختمان قدیمی خواهد شد. بنابراین، بخش گسترده ای از کل حیاط در قالب یک جعبه شیشه ای ساخته شده است.

[wp-rss-aggregator]

با ورود نور به داخل و حرکت نور و مردم در اطراف، کل فضا پر از انرژی است. هنگامی که نور خورشید از طریق شیشه ای شفاف به داخل آپارتمان می آید، انرژی و گرما در آپارتمان به ارمغان می آورد.

طراحی آپارتمان در کارخانه

www.archdaily.com

 

 

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

non venenatis, Donec massa lectus libero. commodo
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .