طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

طراحی تخصصی و دکوراسیون داخلی داروخانه

130

همانطور که می دانید، داروخانه فضایی است که با توجه به این که با وظایف گوناگون و در عین حال پیوسته ای در ارتباط است، نیازمند دکوراسیون و چیدمانی خاص و منحصر به فرد می باشد. از این رو طراحان باید فاکتورهای مختلفی را در هنگام طراحی و دکوراسیون این فضا در نظر داشته باشند. در این بخش معماری و زندگی قصد دارد تا یک نمونه دکوراسیون داخلی داروخانه را برای شما کاربران عزیز و همراهان گرامی به اشتراک بگذارد. این پروژه با متراژ ۱۰۰ مترمربع در شهر پالرموی ایتالیا قرار دارد که در سال گذشته طراحی شده است. این پروژه در خیابانی قرار داشت که اکثر مغازه های موجود در آن جواهر فروشی بودند.

ویژگی های ساختاری ساختمان و سایر محدودیت های موجود موجب می شد تا طراحان در ایجاد تغییرات در نقشه محدود باشند. در طراحی این پروژه بیش ترین تمرکز بر روی تقسیم بندی فضای داخلی و اجزای به کار رفته در آن و به علاوه ارتباط بصری میان اجزا و ارتباط بخش داخلی با نمای بیرونی بود. کارفرمایان پروژه که سه داروساز جوان بودند، از طراحان خواستند تا فضایی متفاوت از داروخانه های رایج در شهر باشد. با توجه به موارد مطرح شده، یک فضای ساده و خطی تعریف شد که در عین استفاده از رنگ های سرد و خنثی، به واسطه ی چیدمان محصولات فروش در این داروخانه فضایی صمیمانه و استقبال کننده ایجاد می کند.

دو عنصر ارزشمند به نقطه ی کانونی بخش فروش تبدیل گشتند: کانترها و منابع.

دو کانتر موجود به صورت حجم های ساده ای طراحی شدند که تمام سطوح آن از اسلب های سنگی پوشیده شده اند. یکی از این کانتر ها به بخش فروش دارو و دیگری به بخش فروش محصولات آرایشی اختصاص داده شد. طراحان از تنالیته های مختلف خاکستری استفاده نمودند. آن در بخش قفسه ها نورپردازی انجام دادند تا محصولات به صورت برجسته تری در میان فضای خاکستری نمایان شوند.

در مقابل سادگی موجود در فضا طراحان فریم پنجره ها را طلایی و برخی از اشیا را از جنس سنگ بافت دار انتخاب کرده است تا توجه مخاطبان را به خود جلب کند. نورپردازی فضا متاثر از دکوراسیون و چیدمان فضا می باشد و بر ارائه و نمایش محصولات تأکید می کند.

در نتیجه طراحان فضایی استقبال کننده ای را طراحی کردند که علاوه بر زیبایی و عملکرد، برای هر دوی کارمندان و مشتریان راحت بوده و مشتریان در مدت زمانی در این دارو خانه قرار دارند، احساس آرامش داشته باشند.

اکنون در ادامه معماری و زندگی شما را به دیدن سایر تصاویر دعوت می نماید.

منبع: Archilovrs – خط معمار

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

mattis non velit, nec libero dolor
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ