طراحی بومی بیمارستان عمومی نیامی در نیجر

13

طراحی بومی بیمارستان عمومی نیامی در نیجر

نیجر کشوری در غرب قاره آفریقا است که در سال ۱۹۶۰ از فرانسه اعلام استقلال کرد. بیشتر از هشتاد درصد مساحت این کشور توسط بیابان ها پوشیده شده است و آب و هوای آن بسیار گرم و خشک و متوسط درجه حرارت سالانه آن سی و پنج درجه سانتیگراد است. نیامی با جمعیت حدود یک میلیون نفر بزرگترین شهر و پایتخت نیجر و مرکز مدیریتی و اقتصادی و فرهنگی این کشور است. بیمارستان عمومی نیامی با همکاری چینی ها و دولت نیجر و با هدف تاسیس یک بیمارستان عمومی در مقیاس بزرگ به منظور بهبود و ارتقا بهداشت و درمان محلی ساخته شده است.

طراحی بومی بیمارستان عمومی نیامی در نیجر

این پروژه در زمینی به مساحت هفت کیلومتر مربع در شمال نیامی قرار دارد. سالن عمومی این بیمارستان علاوه بر فضای اتصال و تقسیم عموم مردم، به عنوان سرپناه در مواقع ضروری عمل میکند. اکثر مردم این کشور مسلمان هستند و به همین دلیل سالن های عبادت برای آن ها در این بیمارستان طراحی شده است که میتواند به محل استقرار موقت بیماران و همراهان آن ها تبدیل شود.

طراحی بومی بیمارستان عمومی نیامی در نیجر

بخش بستری بیماران بیمارستان عمومی نیامی در دو طبقه طراحی شده است. این طبقات توسط رمپ های متوالی و سرپوشیده به یکدیگر متصل هستند که میتواند نیازهای دسترسی را بدون نیاز به آسانسور تامین کند. بخش تکنولوژی پزشکی این بیمارستان در چهار طبقه طراحی شده است و تجهیزات پزشکی و اتاق های عمل در آن قرار دارند.

برای کاهش تبادل انرژی در این بیمارستان بر روی بام ها از عایق های حرارتی استفاده شده است. دیوارهای خارجی دارای بازشوهایی با ابعاد کوچک هستند و برای اجتناب از تابش نور مستقیم خورشید سایه بان های خارجی بر روی آن ها تعبیه شده است که تاثیر قابل توجهی در دمای داخلی دارد.

ابگینه

نظرات بسته شده است.

accumsan Lorem consequat. Nullam vulputate, dolor felis id non tristique
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )