طراحی استودیو Imagine در میان درختان / معماری Studio Lotus + GPL Design Studio

0 1

یک طرح استفاده مجدد در مومبای، استودیو Imagine طبیعت، میراث و شهرنشینی را از طریق روایت کانتکست های مربوطه به هم مرتبط می سازد. این طرح که به عنوان یک طراحی برای دفتر بازاریابی آغاز شد، به یک تمرین برای ایجاد مکانی در میان «درختان» تبدیل شد، به عنوان گسترش Godrej Properties Ltd که بخشی از Godrej، یکی از بزرگترین خانه های صنعتی هند است.

پروژه استودیو Imagine Studio جایگزین پردیس صنعتی بزرگی در ویخرولی است. در اینجا، پایه های یک شهر صنعتی مدرن و یکپارچه، گذاشته شده، و در حال حاضر در قرن 21 با استفاده از طرح جامع “درختان” در پیش گرفته شده است.

[wp-rss-aggregator]

استودیو Imagine که به عنوان مرکز پروژه «درختان» طراحی شده است، نیاز چالش برانگیز در ارتباط با بخش های آتی دیدگاه Godrej از طریق اصل و گذشته این بستر شرح می دهد. هدف این بود که یک قلمرو عمومی به عنوان یک نمونه طرح کوچک نشان داده شده و در عین حال حافظ میراث صنعتی این سایت باشد.

ساختمان های موجود و عناصر آن، نه تنها به منظور تأکید بر ارتباط آنها در عصر های گذشته بازسازی می شوند، بلکه مفهوم آن ها نیز توجه به علائم مهم طراحی در بستر است. فضاهای عمومی با گسترش یافتن، جامعه، شهر و فعالیت هایش را در بر می گیرند.

ساختمان های Imagine Studio به شکل یک مرکز تجاری توسعه؛ به عنوان نشانگرهای کلیدی سنت های غنی این شرکت تاریخی بنا شده اند، در حالی که از لحاظ استراتژیک به آینده می پردازند. مجموعه ی Imagine Studio در حدود 1000 متر مربع مساحت دارد.

پروژه Studio Lotus و استودیوی GPL Design Conceptualized قسمتی کوچک از ساختمان های صنعتی و چشم انداز اطراف خود را به شکل یادبود در بر گرفته و در عین حال هدف جدید را نیز در بر می گیرند. تیم طراحی، این مجموعه را با تلاش در جهت ترتیب دادن سفری برای مشتری در میان “درختان” معرفی کرد.

داستان این سفر پر از تجربه بر پایه اصالت و چشم انداز بزرگتری برای شهر با ارزش های نامحدود بود. اشکال معماری مشتق از انبارهای صنعتی فعلی و اهمیت بتن، فولاد کورتن، برنج و چوب در اصل بر اساس “Wabi-Sabi” است که اجازه می دهد تا ساختمان ها با گذشت زمان و افزایش عمر خود زیبایی پیدا کنند.

متریال ها به صورتی انتخاب شده اند تا لایه ها را به ترتیب حوادث برنامه ریزی شده برای پروژه اضافه کنند. در حالی که بتن در نقش پوسته عمل می کند، فولاد کرتن شکل اصلی و پیشین ساختمان را به وجود می آورد. از لحاظ برنامه ریزی، ساختمان های Imagine Studio در حال حاضر به یک اداره بازاریابی با بخش های ویترین، فضاهای جلسه، یک کافه کوچک و همچنین چندین فضای باز تبدیل شده اند تا بازار املاک و مستغلات تجاری مسکونی و تجاری را به بازار عرضه کنند.

دو کارخانه قبلی تولید برق مشترک و دیگ بخار به ترتیب به عنوان یک استودیو، کارگاه و کافه به کار گرفته شدند. یک دودکش بلند به عنوان نماد زیبایی شناسی صنعتی گذشته به عنوان یک یادبود گرافیک مورد توجه قرار گرفته است. لوورهای قدیمی گیاه اولیه، در وضعیت حال حاضر استودیو با فولاد کرتن بازسازی شده و با الگوهای خاصی سوراخ شده اند.

این طراحی نمونه شبیه سازی شده فیلتر کردن نور از میان برگ های درختان است – که در طول روز تغییر می کنند و فضاها را به خاطرات و هویت های کلیدی مرتبط می سازند. فضاهای داخلی جدید طراحی شده الهام گرفته شده از سیلوهای فلزی – واحدهای استوانه ای است که سایت را اشغال کرده اند. شکل ظاهری این فرم ها متناسب با هندسه سخت ساختمان است و از این رو به شکل مجسمه نشان داده می شود.

سیلو و دودکش در فضا به عنوان یادآوری از فرایند صنعتی حضور دارند و در فضای داخلی به عنوان یک طرح سیکلومیک برای تیم بازاریابی استفاده می شود. برای شکل گیری کل طرح توسعه بوسیله استودیو، دومین ژنراتور سازنده به کارگاه تبدیل شده است.

یک فضای چند منظوره، آپارتمان ها، یک محل جلسه و یک گالری چند منظوره برای رویدادهای فرهنگی مانند نمایش های هنری، مذاکرات و اجرای نمایشگاه ها این طرح را تشکیل می دهند. فضای داخلی به طور یکپارچه با فای خارجی ارتباط دارد که باعث گسترش حوزه فعالیت ها و پویایی چشم انداز و حوزه عمومی می شود. کارخانه بویلر موجود، با حفظ چارچوب ساختاری و مخزن دیگ بخار به عنوان یک یادبود از شکل قبلی آن، تبدیل به یک کافه تمام روزه شد.

کابین بویلر، کارگاه و استودیو، یک فضای عمومی پر جنب و جوش را نشان می دهند که فلسفه های اصلی پروژه «درختان» را نشان می دهد. طراحی چشم انداز به طور استراتژیک محیط زیست را در قالب یک محیط شهری، محله ای محور به نمایش می گذارد جمع آوری ضایعات صنعتی و ادغام آنها با گیاهان یکی از نمودهای این طرح است.

ساختمان های Imagine Studio در این طرح جدید به عنوان تعریفی از خاطرات گذشته صنعتی بنا شده اند و شکل معاصر آن ها آماده است تا اندیشه های جدیدی را در بستر خود شکل دهد. این ها به طرز نماد وارانه ای با محیط زیست در هم آمیخته اند و با مکان هایی برای مشارکت عمومی، به دنبال ایجاد ایده های جدید برای آینده خواهند بود.

 

 

طراحی استودیو Imagine در میان درختان / معماری Studio Lotus + GPL Design Studio

 

 

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

consequat. et, ipsum vel, mattis amet, risus id,
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .