طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

طراحی استاندارد برای دکوراسیون حمام، چرا دکوراسیون حمام در معماری مهم است

41

دکوراسیون حمام ابتدا به نظر کار بسیار آسان یا بی اهمیتی باشد و با وجود کوچک شدن خانه ها دکوربندی حمام بسیار کار سختی شده است اما نکاتی وجود دارد که باید حتما آن ها را رعایت کرد.

از آن جایی که حمام یکی از محل هایی است که مانند آشپزخانه از آن زیاد استفاده می شود باید این تفکر که دکوربندی آن بی اهمیت است را از ذهن بیرون کنید؛ چرا که با یک اشتباه ممکن است محل رشد باکتری و قارچ ها را در آن جا فراهم کنیم. همچنین استفاده از وسایل نامرغوب این دردسر را برای شما ایجاد می کند که خیلی سریع به تعمیرکار احتیاج داشته باشید.

در این مقاله با همراه باشید تا با نکات بسیار ریز و آسان دکور بندی حمام آشنا شوید و از طرف بدانید چگونه می توانید از حمام های کوچک بهینه ترین فضا را بسازید.

نکات اولیه برای دکوراسیون حمام

1. طراحی استاندارد برای دکوراسیون حمام

اولین مسئله ای که برای دکوراسیون حمام باید به آن توجه کنید طراحی داخلی آن است. امروزه وسایل و تجهیزات مدرن زیادی برای حمام آمده است که اغلب وسوسه به خریداری آن ها می شویم.

اما باید در نظر داشته باشید قبل از خریداری آن ها باید به فضا و طراحی حمام خود دقت کنید؛ چرا که ممکن است شما لوکس ترین وسیله را برای حمام خود تهیه کنید اما به حمام شما ظاهری زشت و شلخته دهد.

همچنین این مسئله را در نظر بگیرید درب حمام باید کامل باز شود و طراحی داخلی آن طوری نباشد که جلوی باز شدن درب را بگیرد. برای مثال اغلب سبد لباس ها یا توالت فرنگی در جایی از حمام قرار گرفته است که باعث می شود درب کامل باز نشود.

2. نقش کاشی ها در دکور حمام

مهمترین نکته ای که در برای دکوراسیون حمام باید در نظر بگیرید انتخاب کاشی های مناسب است. این مسئله را قبول داریم که کاشی های بسیار زیبا و به ظاهر لوکسی در بازار با قیمت های پایین بسیار زیاد شده اند و برای تعویض کاشی ها می دانیم با کمترین هزینه می توانیم حمام را بسیار نو و شیک کنیم.

اما باید بگوییم برای این کار دست نگه دارید؛ چرا که این کاشی ها اغلب بسیار لیز هستند و ریسک سر خوردن و آسیب در حمام را بالا می برند. جالب است بدانید اغلب این کاشی ها بسیار زود جرم میگیرند و سخت پاک می شوند. در نتیجه پیشنهاد می کنیم برای انتخاب کاشی ها کمی بیشتر هزینه کنید و جنس مرغوب آن ها را تهیه کنید.

3. انتخاب هواکش خوب 

زمانی که صحبت از دکوراسیون حمام به میان می آید اغلب آخرین کاری که یاد می ماند تهویه مناسب است. تهویه مناسب و قوی باید برای حمام تهیه کنید تا پس از حمام رطوبت را سریع خارج کند. این کار باعث می شود آلودگی هایی که از رطوبت نشات می گیرند در حمام ایجاد نشود.

از طرفی این را به یاد داشته باشید در دکور استاندارد حمام هواکش نباید در کنار لامپ یا توالت فرنگی باشد؛ چرا که تعمیر آن ها را مشکل زیادی روبرو خواهد کرد.

پیشنهاد دیگر ما به شما برای تهویه آن است بهتر است رنگ آن را با کاشی های حمام یک رنگ انتخاب کنید تا فضای حمام بزرگتر به نظر بیاید.

همچنین هواکشی بزرگتر از جای آن انتخاب نکنید؛ این مسئله باعث می شود حمام شما هر اندازه زیبا باشد به آن ظاهری نامرتب دهد.

4. توالت فرنگی در حمام

امروزه اغلب خانه ها دو سرویس بهداشتی دارند. در اکثریت حمام ها یک توالت فرنگی وجود دارد. توالت فرنگی اگر در جای درستی نصب نشود می تواند دکوراسیون حمام شما را کاملا بهم بریزد.

توالت فرنگی باید با فاصله ی بیشتری از درب قرار بگیرد و در نزدیکی آن یک روشویی هم رنگ با آن قرار داده شود. همچنین از از دو طرف توالت فرنگی باید فاصله وجود داشته باشد؛ چرا که هم تمیز کردن آن راحت می شود و اگر به دیوار چسبیده باشد نمی توان از آن به راحتی استفاده کرد.

5. شیرآلات در دکوراسیون حمام

قیمت های بالای شیرآلات حمام باعث می شود اغلب پس از ساخت از جنس های نامرغوب و تنها با ظاهری زیبا استفاده کنند. این مسئله شاید ابتدا دکوراسیون حمام را بسیار زیبا نشان دهد اما پس از مدتی رطوبت باعث می شود رنگ آن ها برود و حمام کثیف به نظر بیاید.

در نتیجه پیشنهاد ما این است با کمی هزینه کردن شیرآلات مرغوبی برای حمام تهیه کنید تا پس از مدتی دکور حمام شما ظاهری کثیف پیدا نکند.

چگونه حمام لاکچری داشته باشیم؟

حمام های کوچک در آپارتمان های کوچک باعث شده است این تصور ایجاد شود نمی توان به آن ها ظاهری لوکس و لاکچری داد. اما در ادامه با نکاتی ریز به شما می گوییم چگونه دکوراسیون حمام خود را بسیار زیبا چیدمان کنید.

1. رنگ کاشی ها در دکوراسیون حمام

در دکوراسیون حمام لاکچری و لوکس این را باید به یاد داشته باشید تا می توانید از کاشی های بزرگ با رنگ های بسیار روشن استفاده کنید. این مسئله باعث می شود فضای حمام بزرگ و دلنشین شود.

2. از قناسی های حمام استفاده کنید

در برخی از ساختمان ها به دلیل نوع طراحی خارجی داخل خانه دچار قناسی می شود. برخی از این مکان ها داخل حمام قرار دارند.

این مکان ها اغلب بدون استفاده باقی می مانند. شما می توانید در دکوراسیون حمام از آن ها استفاده های مختلف کنید. برای مثال یک محل مناسب برای جمع کردن لباس های چرک یا طراحی کمدی برای وسایل داخل حمام باشد.

3. نورگیر در حمام

اگر قصد آن را دارید تغییری اساسی در دکوراسیون حمام ایجاد کنید می توانید پس از صحبت با یک معمار و دیزاینر یک نورگیر طبیعی ایجاد کنید. نور طبیعی در فضای حمام باعث می شود ذهن از نظر بصری گول بخورد و حس کنید حمام بزرگتر و دلباز تری دارید.

4. دکوراسیون حمام با پرده

شما در دکوراسیون حمام خود می توانید از پرده برای مجزا کردن قسمت روشویی یا دستشویی استفاده کنید. این طراحی باعث می شود قسمت های دیگر حمام خیس نشود و همچنین خانه هایی که حمام و دستشویی آن ها یکی است به راحتی از آن به طور همزمان استفاده کرد.

پیشنهاد ویژه : جهت مشاوره رایگان حضوری یا تلفنی همین امروز با ما تماس بگیرید: 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

sed efficitur. Curabitur ut lectus felis pulvinar ut eget tempus
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ