طراحی آپارتمان کوچک قرن شانزدهم - معماری

طراحی آپارتمان کوچک قرن شانزدهم

0 881

در این بخش نیز می خواهیم یکی از معماران موفق و خلاق ایرانی را به شما معرفی کنیم. علیرضا رضوی معمار جوان و خلاقی است که در بخش های مختلف جهان چون پاریس، نیویورک و لندن به فعالیت حرفه ای خود می پردازد و آثار بی نظیری را به اجرا در آورده است. از فعالیت های اولیه وی می توان به همکاری اش با Eisenman Architects، Agrest & Gandelsonas، Shigeru Ban Architects، rançois de Menil Architects اشاره کرد. همچنین وی مدیر ارشد پروژه ی  FTL-Happold در نیویورک بوده است.

استودیو معماری رضوی بر مبنای یک اصل اساسی فعالیت می کند: ایجاد ارتباط میان فرهنگ مهندسی و معماری.

اعضای این مجموعه بر این باورند که طرح های موفق تنها با ترکیب کامل فن آوری ساختمان سازی و حساسیت ها و ظرافت های معمارانه قابل تحقق می باشند.

از این رو رویکرد استودیو رضوی به فضا با درک دقیق روابط موجود بین تکنولوژی و فرهنگ، صرف نظر از محدودیتهای سبک شناختی، متناسب با زمینه مشخص می شود. معماری و زندگی در ادامه نمونه ای از دکوراسیون داخلی آپارتمان که توسط این دفتر معماری طراحی شده را آماده ساخته و به اشتراک خواهد گذاشت.

بازسازی و طراحی آپارتمان کوچک قرن شانزدهم

معماری: استودیو رضوی

معمار مسئول: علیرضا رضوی

موقعیت: فرانسه، لیون

مساحت: ۸۰ مترمربع

سال: ۲۰۱۹

شرح پروژه

این آپارتمان برای دانشمندی جوان طراحی شده است که در شهر لیون تنها زندگی می کند. در منطقه ی لیون بناهای مربوط به قرن شانزدهم حال و هوا و ویژگی های منحصر به فرد عصر رنساس را حفظ کرده اند. وجود دو شومینه سنگی بزرگ، تیر های بزرگ از جنس چوب بلوط، ارتفاع ۴ متری سقف، برخی از ویژگی های اصلی در این پروژه بودند که طراحان قصد داشتند در طی بازسازی، آن ها در فضای جدید حفظ کنند. فضاهای اصلی در این بازسازی شامل موارد زیر می باشد:

یک اتاق خواب و حمام، سالن پذیرایی، سالن غذاخوری و آشپزخانه

طراحان در طراحی این پروژه از یک متریال واحد و به علاوه از پالت رنگی محدود استفاده نمودند. آن ها می خواستند فضایی درون گرایانه برای کارفرما طراحی کنند و این خانه به مکانی برای تفکر و انزوای او تبدیل شود. کف پوش های چوبی، سطوح زبر و ناصاف گچی دیوارها، تنها مصالح و متریالی هستند که طراحان را در رسیدن به هدف اصلی پروژه کمک می کند.

در ادامه با دیدن تصاویر معماری و زندگی را همراهی کنید.

پلان ها، دیاگرام، سکشن و غیره.

منبع: Archdaily و studiorazavi.com – خط معمار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Curabitur felis tempus Donec commodo leo. mattis ut nec ipsum
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )