طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

طراحان محصول استارتاپ آمریکایی PPE به تازگی از طرح ماسکِ تمام صورت جدیدی رونمایی کرده اند که چشم، بینی و دهان استفاده کننده ی خود را به صورت کامل می پوشاند!

46

کارشناسان و طراحان محصول استارتاپ آمریکایی PPE به تازگی از طرح ماسکِ تمام صورت جدیدی رونمایی کرده اند که چشم، بینی و دهان استفاده کننده ی خود را به صورت کامل می پوشاند! محصول جدید که BLANC (بلانک) نام دارد، از فیلترهای HEPA مورد تایید FDA (اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا) تشکیل یافته است. درباره فیلترهای HEPA (مخفف عبارت High Efficiency Particulate Air یا حذف ذرات معلق هوا با کارایی بالا) بد نیست بدانید هوا در این فیلترها، از طریق روزنه های موجود که فضایی در حدود ۰.۳ میکرون دارند، جریان دارد؛  وجود این روزنه ها باعث می شود که جریان هوا بتواند از فیلتر رد شود ولیکن ذرات معلق بزرگی که در هوا وجود دارد (بزرگ تر از ۰.۳ میکرون) ، قادر به رد شدن نبوده و درون فیلتر باقی بمانند! این ذرات شامل آلاینده های هوا و گرد و غبار هستند.

درباره ماسک BLANC جالب است بدانید فیلترهای HEPA همراه با یک نشانگر رنگی در داخل ماسک جانمایی شده اند! ایده ای که سبب می شود زمان تعویض فیلترها به شما یادآوری شود؛ فیلترهایی قابل تعویض که می توانند باکتری ها، ویروس ها و آلودگی ها را جذب کنند.

maria lapuk ، هم بنیانگذار استارتاپ PPE درباره این محصول می گوید:

” همه گیری ویروس کرونا، ما را با دنیای جدیدی مواجه کرد! BLANC در تلاش است تا نهایت ایمنی و راحتی پیرامون تنفس هوای پاک را برای استفاده کننده ی خود فراهم آورد. “

لازم به بیان است ماسک BLANC برخلاف دیگر ماسک های ساخته شده تاکنون، با ابعاد و حالت سر و صورت استفاده کننده ی خود تنظیم می شود! ماسک BLANC که بی شباهت به کلاه ماسک یا ماسک های جوشکاری نیست، با استفاده از بندی به دور سر استفاده کننده ی خود محکم می شود و به سبب تکیه گاهی که در داخل آن تعبیه شده است، بر روی صورت فرد می نشیند! همچنین دو طرف این ماسک توسط چند آهنربا به هم می چسبند و در امتداد یک شکاف عمودی از هم جدا می شوند تا امکان تعویض آنها با یک رنگ مورد دلخواه برای کاربر خود فراهم شود.

اما philipp egorov ، دیگر هم بنیانگذار استارتاپ PPE درباره محصول جدید شرکت خود یعنی ماسک تمام صورت blanc باور دیگری دارد! او می گوید:

” BLANC ، مفهوم کاملا جدیدی از ماسک را ارائه کرده است. BLANC می تواند یادآور اتفاقات بسیاری باشد! اتفاقاتی چون استفاده از یک ابزار محافظت شخصی! یا استفاده از یک پوشاک جدید ورزشی! یا یک ماسک برای تضمین سلامتی و یا حتی یادآور استفاده از تجهیزات واقعیت افزوده (AR).

استفاده از چنین ماسکی، به کاربر خود این امکان را می دهد تا بتواند حالات شخصی خود را بیش از پیش کنترل نماید! شاید فکر کنید وقتی فرد ماسک BLANC را به صورت می زند، شخصیت ظاهری خود را از دست می دهد! اما در حقیقت این چنین نیست. BLANC به کاربر خود این اجازه را می دهد تا خود تصمیم بگیرد که کدام یک احساسات خود را می تواند به اشتراک گذارد! و این یعنی آزادی و فردیت بیشتر. “

مسئولان طراحی و ساخت این ایده که تحقیقات خود را با بودجه ای ۵۰۰ هزار دلاری آغاز کرده اند، امیدوار هستند در آینده سهم قابل توجهی از بازار تجهیزات و ابزار بهداشت و سلامتی را به خود اختصاص دهند. این ماسک هم اکنون برای فروش در وب سایت Kickstarter عرضه شده است و  قیمت آن از ۵۹ پوند شروع می شود.

وبسایت blanc masks -ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

consequat. tristique facilisis id dolor ut ut nunc et, Aenean
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ