شرکت معماری AL_A از طرح خود با عنوان Pitch-Pitch رونمایی کرده است

0 219

شرکت معماری AL_A از طرح خود با عنوان Pitch-Pitch رونمایی کرده است. این طرح با هدف پیدا کردن راهکاری برای پاسخ به کمبود فضاهای ورزشی در شهرها، مجموعه هایی از زمین فوتبال جمع شونده را به صورت موقت و برای مناطق شهری بدون استفاده لندن یا سایر شهرهای بین المللی جهان پیشنهاد می دهد.

طراحی زمین فوتبال جمع شونده برای مناطق شهری بدون استفاده

از نکات جالب توجه این پروژه می توان به سرعت بالا و راحتی در ساخت اشاره کرد؛ به دلیل این که تنها دو هفته زمان برای ساختن آن نیاز است و پس از آن آماده میزبانی از مسابقات می شود و تا مدت یک سال می تواند در فضاهای شهری بدون استفاده قرار داشته باشد.

شرکت معماری AL_A پس از همکاری با Arup در پروژه ای که با سیستم مدولار ساخته شده از فیبر کربن طراحی شده بود، در این پروژه نیز با آن ها همکاری کرده است. فیبر کربن در صنعت فضانوردی استفاده های زیادی دارد، اما در این پروژه در مقیاس بزرگتری در معماری نیز مورد استفاده قرار گرفته است. Arup در سال ۲۰۱۵ و در دومین پاویون سالانه Mpavilion نیز از این ماده برای ساخت پاویون استفاده کرده بود.

مدیر شرکت معماری AL_A در مورد طراحی این پروژه گفته است که هدف آن ها به نمایش گذاشتن بازی فوتبال و جذب ورزشکاران و تماشاگران به زمین فوتبال جمع شونده است که در نهایت خواهد توانست سرزندگی شهری را به دنبال داشته باشد. این زمین بازی به صورت انعطاف پذیر طراحی شده است و این امکان را دارد که خود را با هر نوع زمین و هر تعداد ورزشکار هماهنگ کند.

شرکت معماری AL_A در حال حاضر با همکاری شرکای خود مشغول تامین بودجه برای اجرای ایده خود در لندن است.

آرمین رحیمی وند ، کارشناسی ارشد معماری منظر – ابگینه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

massa felis ut justo odio consequat. eget ultricies
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .