طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

سینک ظرفشویی گرانیتی چیست؟ انواع سینک ظرفشویی گرانیتی

0

سینک ظرفشویی گرانیتی چیست؟

این سینک ها از ترکیب مواد اکرلیک یا رزین و گرانیت ساخته می شوند که البته حدود هشتاد درصد جنس آن ها از گرانیت است و به همین دلیل به این نام شناخته می شوند. اغلب سینک های گرانیتی که در کشور ما تولید می شوند به روش دستی ساخته می شوند که هم قیمت بالاتری و هم کیفیت خیلی بهتری دارند. پیوند بین سنگ های گرانیت در ساختن به روش دستی بسیار مستحکم است که جلوی نفوذ آب را می گیرد.

انواع سینک ظرفشویی گرانیتی

این سینک ها را از نظر تعداد لگن هایی که دارند تقسیم می کنند که می توانند تک لگنه و یا دو لگنه باشند. البته نمونه های تک لگنه و دو لگنه خودشان به دو دسته با سینی و بدون سینی تقسیم می شوند.

رنگ سینک ظرفشویی گرانیتی

این سینک ها هم در رنگ های متفاوتی به بازار عرضه می شوند اما از بین آن ها رنگ های خاکستری،‌ سفید و سیاه طرفداران بیشتری دارند. دلیلش هم واضح است. چون این رنگ ها را می توان به آسانی با رنگ های دیگر هماهنگ کرد. حتی در بین این سه رنگ هم باز سینک ظرفشویی گرانیتی با رنگ سفید طرفداران بیشتری خواهد داشت چون این رنگ خنثی هم زیباست و مطابق سلیقه خیلی از افراد و هم به خوبی هماهنگ می شود.

سینک ظرفشویی گرانیتی چه مزایایی دارد؟

مقاومت در برابر ضربه یک ویژگی مهم برای سینک ظرفشویی است. حتما شما هم نمونه هایی از سینک های استیل که در برابر ضربه دچار فرورفتگی و یا سوراخ شده اند را دیده اید. خوبی سینک های گرانیتی این است که چنین اتفاقی برای شان نمی افتد و مقاومت شان در مقابل سینک های استیل بسیار بالا است.

ظروف داغ و به طور کلی حرارت در آشپزخانه ها همیشه وجود دارد. یکی از الزامات سینک ظرفشویی مناسب این است که مقاومت خوبی در برابر حرارت داشته باشد. سینک ظرفشویی گرانیتی از این نظر هم مقاومت بالاتری به نسبت نمونه های استیل دارد و در نتیجه می توان بدون این که نگرانی بابت تغییر رنگ آن داشته باشیم ظروف داغ را روی سینک گرانیتی قرار دهیم. البته نباید فراموش کرد که نگهداری درست بر طول عمر محصول تاثیر زیادی دارد.

سینک ظرفشویی گرانیتی مقاومت بسیار خوبی در برابر خط و خش دارد و این مقاومت تا اندازه زیادی به تراکم آن وابسته است. یعنی هرچه تراکم بیش تر باشد مقاومت هم بالاتر است. البته این ویژگی دلیل نمی شود که مثلا سینک را با سیم ظرفشویی تمیز کنیم. بلکه باید رعایت کرده و از کشیدن اجسام نوک تیز روی آن اجتناب کنیم.

سینک های گرانیتی ظاهری بسیار زیبا دارند که می توان با قیمتی مناسب با بودجه مان از بین نمونه های مختلف شان انتخاب کنیم.

مواد آنتی باکتریال و ضد میکروبی که در ساخت این نوع سینک ها استفاده شده است موجب می شود که از رشد میکروب و باکتری جلوگیری به عمل آید و در نتیجه محصول بهداشتی تری داشته باشیم.

سینک های گرانیتی به آسانی با آب و اندکی مواد شوینده تمیز می شوند. البته بهتر است که از مواد خیلی قوی برای تمیز کردن شان استفاده نکنیم. ترکیب آب و سرکه سفید محلول مناسبی برای تمیزکاری سینک خواهد بود.

سینک ظرفشویی گرانیتی چه معایبی دارد؟

گفتیم که سینک های گرانیتی از سنگ ساخته می شوند و در نتیجه دارای وزن سنگین تری به نسبت سینک های استیل می باشند. همین ویژگی آن ها را نیازمند یک نصاب حرفه ای برای نصب می کند. مسلما هزینه ای هم که برای نصب آن ها دریافت می شود در مقایسه با نمونه های معمولی بیشتر خواهد بود.

اگرچه نمی توان این موضوع را جز معایب سینک های گرانیتی دانست اما خب احتمال شکستن ظروف در صورت افتادن روی سینک گرانیت در مقایسه با نمونه های دیگر بیشتر است و باید با احتیاط بیشتری ظروف را جا به جا کنیم.

به طور کلی سینک های گرانیتی دارای مدل های متفاوت می باشند و به همین دلیل دارای قیمت های متفاوتی هم هستند. برای انتخاب سینک مناسب باید مزایا و معایب را با هم مقایسه کنید و در نهایت تصمیم بگیرید.

ساختمون

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

elit. risus Phasellus nunc commodo id elementum id, tempus pulvinar Sed
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ